Kripto HaberleriEthereumBalinalar Gözünü NFT'lere Mi Dikti?

Balinalar Gözünü NFT’lere Mi Dikti?

Takip et

NFT çılgınlığı tüm hızıyla sürerken açık kaynaklı Blockchain analiz platformu Moonstream, 1 Nisan ve 25 Eylül tarihleri arasını kapsayan ilginç bir inceleme ortaya koydu.

Buna göre Ethereum Blockchain’indeki tüm NFT’lerin yaklaşık %80’i benzer cüzdanlar tarafından alınmış durumda.

Söz konusu rapora göre bu dönemdeki NFT’lerin beşte dördü cüzdanların yüzde 17’sine ait. Ancak Moostream yine de küçük yatırımcılar için hala yer olduğunu iddia ediyor.

Ethereum’daki 7.020.950 milyon NFT işleminden elde edilen verileri analizlerine göre 6 aylık bir süre içerisinde Blockchain’deki NFT’lerin önemli bir kısmı (yüzde 80,98) tüm cüzdanların yüzde 16,71’ini oluşturan balinalara, NFT platformlarına ve borsalara ait durumda.

Yani bu da gösteriyor ki NFTlerin önemli bir kısmı bir grup balina tarafından toplanıyor.

Peki, Küçük Yatırımcılar İçin Hiç Mi Şans Yok?

NFT dağıtımındaki dengesizlik aslında açık bir şekilde ortada olsa da Moonstream küçük yatırımcıların katılımı için hala yer olduğu konusunda ısrarcı görünüyor.

Bireyler bir NFT pazarında bir cüzdan açabilir ve finanse edebilir. Bundan sonra, mevcut NFT’lere kolayca teklif verebilirler. Bu pazara katılmak isteyenler için giriş için çok az engel vardır.

Ancak büyük yatırımcı olarak bilinen balinaların bu sektörü önceden keşfettiği ve tıpkı adı duyulmamış bir coine önceden yatırım yapar gibi yatırım yaptığı tahmin ediliyor.

İlerki dönemde ise zamanında düşük fiyattan aldığı NFTleri daha yüksek fiyattan satacakları anlaşılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları