Bitcoin

Balinalar Sakin Duruyor: 11.500 Dolar Bile Balina Hareketlenmesine Sebep Olmadı, Peki Neden?

CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, balinaların satış eylemlerini sürdürmediğini söyledi.

ABD’li balinalar başta olmak üzere tüm dünyada Bitcoin balinalarının son dönemde beklemedikleri bir artış olmasına rağmen neden satış yapmadıkları konusu gündemin en başında yerini koruyor. Balinaların 9.700 dolar ve 9.800 dolar seviyesi aralığına kadar düşüş beklediği, bu seviyelerden alım yaparak piyasaların yeniden yükselmesi yönünde eylemlerini sürdürecekleri 4 haftadan uzun süre önce iddia edilmeye başlamıştı.

Ancak Bitcoin’in 5 haneli rekoru beklentisi döneminde bir anda yaşanan düşüşler piyasada bugün olacakların teminatı değildi. Zira o dönemde yaşanan düşüşlerin daha fazla olması bekleniyordu. Ancak piyasalar o dönemden bugüne kadar normal seyretti ve inişler görüldüğü kadar çıkışlar görüldü ve dengeler ne çok büyük düşüşlere, ne de çok büyük yükselişlere yol açmadı.

Balinaları Ne Yükseliş, Ne BitMEX Dalgası Satışa İkna Edemedi!

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, balinaların Bitcoin satış yönünde eylemde bulunmama sebepleri konusunda net olarak konuşmanın mümkün olmadığını, ancak kripto para birimi yatırımcılarının bu konuda piyasada şaşkınlık yaşadıklarını dile getirdi.

Young Ju, “BTC dampingi olmayacak” dese bile balinaların acil olarak bir satış furyasına sürükleyip sürüklemeyecekleri piyasadaki diğer yatırımcılar açısından belirsizliğini koruyor.

BitMEX olaylarında balinaların ABD hükümetinden gelen açıklamaları ve eylemleri yakından izledikleri, bu konuda özellikle de yükseliş dönemi olmasına rağmen satış yapmama sebeplerinin kendilerini güvende hissetmelerine bağlı sebepler olduğu iddia edildi.

“Onlar Her Zaman Güvende, Siz Kendinize Bakın”

Çok sayıda yabancı küçük yatırımcı ise balinaların bu dönemde satış yapmamasını “daha fazla yükseliş bekliyorlar. Onlar küçük yatırımcının en yüksek fiyat seviyelerinden piyasaya gireceğini biliyorlar. Her bir yükseliş onlar için küçük balıkları çekecek bir tuzak (reklam) oluyor ve her seferinde büyük düşüşler olsa bile en alt seviyeden alım yapan onlar (balinalar) kazanmayı biliyorlar ve başarı elde ediyorlar. Siz kendinize bakın, balinaların satış eylemlerine değil” sözlerine destek verdi.

Bitcoin fiyatı 11.500 dolar seviyelerinde hareket ederken, yakın zamanda herhangi bir yükseliş olabilmesi veya düşüş olabilmesi için piyasadan gelecek olan haberlerin büyük önem taşıdığı ifade edildi.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu