Altcoin

Balinaların Alım Yaptığı 7 Altcoin İfşa Oldu!

Balinalar bu altcoinlere ilgi duyuyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bu başarısını aslında biraz da sektörün en büyük ekosistemi olmasına borçlu.

Birçok altcoin direkt olarak kendi ana ağını piyasaya sürmek yerine Ethereum ekosistemi üzerinde bulunuyor. Ethereum ağındaki altcoinleri takip eden bir proje ise son dönemde ETH balinalarının yüklü alım yaptığı altcoinleri belirledi.

WhaleStats tarafından aktarılan bilgilere göre, kripto para borsalarına ait olmayan en büyük 1.000 ETH cüzdanı resmen 7 altcoine yönelmiş durumda.

Ortalama 365.000 dolarlık ETH değerinde alım yapan balinaların buna ek olarak 154.000 dolarlık USDT ve 43.000 dolarlık USDC alım ortalamasına sahip olduğu da aktarılıyor. Peki balinalar hangi altcoinlere odaklandı?

7 Altcoin Dikkat Çekiyor

Listeye bakıldığında Ethereum balinalarının son 24 saat içerisinde en çok aldığı altcoinin Uniswap olduğu görülüyor. UNI sonrasında ikinci sırada ise oracle hizmeti sunan Chainlink (LINK) yer almakta. Balinalar üçüncü sırada ise Shiba Inu’ya (SHIB) yer vermiş durumda ve SHIB balinaların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Ethereum balinalarının metaverse odaklı projelere de ilgi duyduğu gözlerden kaçmıyor ve The Sandbox (SAND) dördüncü sırada yer alırken DeFi projesi UMA ise beşinci sırada bulunuyor. Altıncı sırada ise koronavirüs endişeleri ile alınan PAX Gold yani altına endeksli stablecoin yer almakta.

Balinaların bunun devamında ise Polygon (MATIC) alımlarına hız verdiği de gözlerden kaçmadı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu