Kripto HaberleriBitcoinBank Of America Anketine Katılan Fon Yöneticileri Bitcoin'i (BTC) Balon Olarak Nitelendirdi!

Bank Of America Anketine Katılan Fon Yöneticileri Bitcoin’i (BTC) Balon Olarak Nitelendirdi!

Takip et

Bank Of America nisan ayında fon yöneticilerine yönelik bir anket düzenledi. Bitcoin’e yönelik kurumsal benimseme artarken, fon yöneticilerinin katıldığı anketin sonuçları yatırımcıları şaşırttı.

Ankete katılan yöneticilere “Bitcoin bir balon mu?” sorusu yöneltildi. Katılımcıların %74’ünün hala Bitcoin’in “bir balon” olduğunu düşündüğünü ifade ederken sadece %16’sı bu soruya hayır cevabını verdi.

Aynı katılımcıların ABD ekonomisi bu kadar kötü durumda iken son dönemde suni şekilde aşırı yükselen ABD hisse senedi piyasalarını bir balon olarak görmemeleri dikkat çekti.

Bitcoin’e yönelik “balon” benzetmesi yapanlar 12 yıldır yanıldıklarını kabul edemediler. Bank Of America baş yatırım stratejisti Michael Hartnett Bitcoin’in 40.000$’ı geçmesinin ardından Bitcoin’i “tüm balonların annesi” olarak nitelendirmişti.

Bugün ABD’nin en büyük kripto para borsasının halka arzının konuşulduğu ve ABD’nin dev bankalarından daha yüksek bir değerlemeye sahip olduğu günlerden geçiyoruz.

Bitcoin’in 1.1 trilyon dolarlık değeri her geçen gün artarken daha fazla kurumsal yatırımcı ve fon tarafından benimsendiğini görüyoruz. Tüm bu olumlu ve pozitif gelişmeler karşısında ekonomik gerçekliğe uymayan ve suni şekilde yükselen hisse senetlerini değil de Bitcoin’i balon olarak nitelendirmenin kötü niyetli bir yaklaşımın ürünü olduğunu düşünüyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Serkan

Bank of amerika yeryüzünün gördüğü hirsizligin globallesmis halidir. Butun borsalarda kaos yaratir ve çöküş baslatir. Buda normal olusturlma amacı kaos yarat sonra ucuza topla. Simdide btc ye sarmislar neden cunku kazanclari azaldi bank off amerikanin. Insanlar kripto dunyasinda jazanirken onlar bunu engelleyemiyorlar. Ancak boyle bos yorum yaparlar

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları