coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBank of America Stratejistlerinden Bitcoin (BTC) Açıklaması: Rallinin Nedeni Bu!

Bank of America Stratejistlerinden Bitcoin (BTC) Açıklaması: Rallinin Nedeni Bu!

Bank of America stratejistleri Alkesh Shah ve Andrew Moss, Bitcoin'in (BTC) son rallisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bank of America stratejistleri Alkesh Shah ve Andrew Moss, Bitcoin’in (BTC) etkileyici 2023 rallisinin devam edeceğini öngörüyor.

Bank of America Stratejistleri Bitcoin (BTC) Rallisinin Devam Edeceğini Düşünüyor

Bu tahmin, kripto borsaları ve kişisel dijital cüzdanlar arasındaki son fon akışına dayanıyor.

Kripto borsalarından yılın en büyük ikinci net Bitcoin çıkışına işaret eden 4 Nisan’a kadar olan haftada, toplam 368 milyon dolarlık net Bitcoin kişisel cüzdanlara aktarıldı.

Shah ve Moss, bu eğilimin satış baskısının azaldığını gösterdiğine inanıyor zira yatırımcılar ellerinde tutmayı ya da “HODL” yapmayı planladıkları tokenları genellikle borsa cüzdanlarından kişisel cüzdanlara taşıyor.

Bitcoin son aylarda güçlü bir fiyat artışı yaşadı ve geçtiğimiz çeyrekte %70, yalnızca geçtiğimiz ay ise %43 artış gösterdi.

Kripto para yatırımcısı Mike Novogratz, yakın zamanda CNBC’ye verdiği bir röportajda Bitcoin’in 30.000 doların üzerine çıkmasına ilişkin düşüncelerini paylaşmış ve bunun kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirilmediğini belirtmişti.

Bollinger Bantları’nın mucidi ve tanınmış bir teknik analist olan John Bollinger de konuya değinerek Bitcoin’in bir sıkışma yaşamanın eşiğinde olduğunu öne sürdü.

İlgili Haber  Bitcoin 30.000$ Mücadelesini Sürdürürken FED Üyesinden Faiz Açıklaması Geldi!

Bu görüş, Bitcoin’in 29.000 dolara yükselmesi ışığında Twitter’a girerek amiral gemisi kripto para için yakın bir kırılma öngörüsünde bulunan ünlü yatırımcı Peter Brandt tarafından da yinelendi.

Bitcoin’in yılbaşından bugüne kadarki yükselişi başlıca varlık sınıflarını geride bıraktı. Bazı analistler, FED’in faiz oranlarında nihai indirim beklentilerinin kripto gibi daha riskli yatırımları desteklediğini savunuyor.

Genellikle tartışmalı olan diğer teoriler arasında, madeni paranın bankacılık sektöründeki stresi aşma iddiası veya bir tür dijital altın olarak enflasyonu önleme potansiyeli yer alıyor.

Dijital varlık borsası OKX’in başkanı Hong Fang yaptığı açıklamada, “Bitcoin şu anda yaşadığımız pek çok sorun için çok açık bir güvenli liman haline geliyor” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları