BitcoinHaberlerKripto Para

Bank Of America’dan Bitcoin Raporu: “Hala Riskli”

Bitcoin enflasyonist ülkelerdeki yatırımcılar tarafından daha fazla ilgi görüyor.

ABD’nin önde gelen bankaları arasında yer alan Bank of America analistleri tarafından kaleme alınan bir araştırma notunda lider kripto para birimi Bitcoin’in halen risk varlığı olarak işlem gördüğü belirtildi.

Alkesh Shah’ın da aralarında bulunduğu analistler tarafından yürütülen çalışmada, Bitcoin hakkında analizler yapıldı.

Bitcoin Halen Riskli!

Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlı arzının BTC’yi yüksek enflasyondan korunmak için etkili bir değer deposu haline getirebileceğini belirten banka analistleri, bunun aksine Bitcoin’in Temmuz ayından bu yana giderek artan bir şekilde bir risk varlığı olarak işlem gördüğünü dile getirdi.

Alkesh Shah liderliğindeki banka analistleri, 31 Ocak’ta yayınladıkları bir raporda Bitcoin ile S&P 500 hisse senedi endeksi ve Bitcoin ile Nasdaq 100 endeksi arasındaki korelasyonların tüm zamanların en yüksek seviyelerine (yüzde 99.73) ulaştığını söylemişti.

Banka, hisse senedi endeksi aksine altın ile Bitcoin arasındaki korelasyonun Haziran ayından bu yana neredeyse sıfıra yakın seviyelerde seyrettiğini de eklemişti.

Bitcoin Hangi Ülkelerde Tercih Ediliyor?

Analistler ayrıca, Bitcoin’deki volatilitenin gelişmiş ülkelerdeki yatırımcıların aksine enflasyonist ülkelerdeki yatırımcılar tarafından daha fazla ilgi görmesine neden olduğunu söyledi.

Bank of America analistleri son olarak, Bitcoin gibi deflasyonist varlıkların volatilitesi azalana kadar, kripto para birimlerinin riskli varlıklar olarak işlem göreceğini tahmin ettiklerini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu