AltcoinHaberlerKripto Para

Bank Of America’dan Chainlink Raporu!

Bank Of America DeFi değerinin artmasında Chainlink'in itici güç olduğunu söyledi.

ABD’nin önde gelen bankaları arasında yer alan Bank of America (BofA), geçtiğimiz günlerde Chainlink kurucu ortağı Sergey Nazarov bir görüşmede bir araya geldi.

İkilinin gerçekleştirdiği toplantı sonrası Bank of America bir rapor yayınladı.

BofA söz konusu raporunda Chainlink’in finans, sigorta, tedarik zinciri, oyun ve kumarın ülke genelinde yeni nesil blockchain kullanımının benimsenmesini hızlandırabileceğini söyledi.

Merkezi olmayan Oracle ağının (DON) ekosistemde hızla benimsendiğine dikkat çeken BofA, ayrıca DeFi toplam değerinin de muazzam bir büyüme kaydettiğini yazdı.

Alkesh Shah liderliğindeki BofA analistleri raporda DeFi toplam değerinin (TVL) 15 Şubat itibariyle yıllık %313’lük bir kazanç sağladığını ve 203 milyar dolara çıktığını belirtti.

Analistler Chainlink’in DeFi TVL’sinin büyümesinin arkasındaki muhtemel itici güç olduğunu düşündüklerini dile getirdi.

15 Şubat itibarıyla Chainlink oracles’ın akıllı sözleşmeler aracılığıyla 60 milyar dolardan fazla mevduatı güvence altına aldığını belirten banka 2020’nin sonunda bu rakamın 7 milyar dolar olduğuna dikkat çekti.

Bank of America analistleri raporda, 1.100’den fazla projenin Chainlink’in ağından yararlandığını da yazdı.

Associated Press, AccuWeather ve Sportmonks gibi diğer şirketlerin de verilerinden para kazanmak için Oracle düğümleri başlattığı belirtildi.

Raporda son olarak Chainlink blok zincirinin tokeni olan LINK’in piyasa değerinin 8,1 milyar dolar ve 22. en büyük kripto para olduğu ifade edildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu