Kripto HaberleriAltcoinBankacılık Devi SWIFT Bu Altcoinle İşbirliği Yaptığını Açıkladı!

Bankacılık Devi SWIFT Bu Altcoinle İşbirliği Yaptığını Açıkladı!

Takip et

Bankalar arası gönderim hizmeti sunan SWIFT, zincirler arası birlikte çalışabilirlik projesi için Chainlink Labs ile işbirliği anlaşması imzaladı.

SWIFT Ve Chainlink Labs, Bir Blockchain Projesi Üzerinde Birlikte Çalıştıklarını Açıkladı

Söz konusu proje, Chainlink’in Blockchain’ler arasında token transferine ve cross-chain uygulamalarının geliştirilmesine olanak tanıyan Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolünü içeriyor.

Proje, bugün New York’ta düzenlenen bir panelde duyuruldu.

Panel sırasında Chainlink (LINK) kurucu ortağı Sergey Nazarov ve SWIFT strateji direktörü Jonathan Ehrenfeld Solé, geleneksel ve merkezi olmayan finans dünyaları arasında köprü kurmanın zorluklarına odaklanarak projeyi ortaya koydular.

SWIFT Blockchain çalışmalarına yabancı değil. Bankalar arası gönderim hizmeti sunan şirket, geçtiğimiz yıl  gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonunu test etmek için bir girişim başlattığını duyurmuştu.

Şirketin son yaptığı Chainlink Labs ortaklığı da bu çerçeveye uygun gözüküyor.

Cross-Chain yetenekleri geçtiğimiz yıl çok sayıda projenin odak noktası oldu. Şirketlerin geliştirme ekipleri varlıkları bir Blockchain’den diğerine taşımak için güvenli yollar geliştirmeye odaklandı.

Ancak Blockchain mekanizmalarının önemli bir güvenlik sorunu olduğu fark edildi ve söz konusu mekanizmalar bilgisayar korsanları ve kod istismarcıları tarafından hedef alındı.

İlgili Haber
Santiment: "Bu Altcoin Piyasadan Pozitif Ayrışıyor!"

Son dönemde düşüş yönlü kripto para piyasasından bağımsız hareket eden Chainlink (LINK), kripto paralar içinde piyasa değerine göre 20. sırada yer alıyor.

Ayrıca LINK ağındaki işlem sayısındaki artış dikkat çekiyor.

Bu yazının yazıldığı sıralarda Chainlink (LINK) 7.95 dolardan işlem görüyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları