HaberlerKripto Para

Bankalara Kripto Para Tavsiyesi Geldi! “5 Milyar Dolar Sizi Bekliyor”

Morgan Stanley yeni bir araştırma notu yayınladı.

ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley, yakın tarihli bir araştırma notunda kurumsal bankaların geçtiğimiz yıl kripto para piyasasından neredeyse hiç gelir elde edemediğini söyledi.

Dev banka kurumsal bankaların, geçtiğimiz yıl kurumsal yatırımcıların elde ettikleri 4 ile 5 milyar dolarlık gelirin neredeyse tamamını kaçırdığını belirtti.

Betsy Graseck liderliğindeki bankanın analistleri, büyük kurumsal müşterilere hizmet veren bankaların önündeki en büyük engelin kripto piyasasında net bir düzenleyici çerçevenin olmaması olduğuna dikkat çekti.

Kripto piyasasında yapılacak olası bir düzenlemenin sektörün gerisinde kalan kurumsal bankalara bazı avantajlar sağlayabileceğini ve düzenlenmiş bir ortamda daha da gelişebilecekleri ifade edildi.

“Düzenlenmiş bir ortamda faaliyet gösterenler için, marjlar sıkıştıkça ve sermaye gereksinimleri arttıkça getiri sağlamak için tasarlanmış iş modelleri ile kurumsal müşteriler için güvenilir karşı taraf statüsü kurumsal bankaların yararlandığı avantajlardan bazılarıdır.”

Analistler araştırma notunda kurumsal bankaların kripto para piyasasına doğrudan katılımı halinde şu anda 5 milyar dolar gelir ve 1 milyar dolar ekonomik değer kazanabileceklerini tahmin etti.

Ayrıca bu gelirin önümüzdeki üç ile beş yıl içinde 16 milyar dolara kadar çıkabileceğini de tahmin ediyor.

Morgan Stanley geçtiğimiz hafta yayınladığı bir başka araştırma notunda ise Bitcoin (BTC) ve kripto paraların gün geçtikçe daha fazla işletme tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edildiğini ve günlük alışverişi için daha fazla kullanılmaya başlandığını belirtti.

Banka ayrıca işletmelerin kripto para kabul etmesiyle birlikte BTC’nin fiyatındaki volalitenin de azalabileceğini yazdı.

İlgili Haber
Morgan Stanley: "ABD'de Çok Sayıda İşletme Yakında Bitcoin (BTC) Kabul Edecek!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu