Bitcoin

Morgan Stanley: “ABD’de Çok Sayıda İşletme Yakında Bitcoin (BTC) Kabul Edecek!”

Bankacılık devi Morgan Stanley, yaptığı açıklamasında yakında çok sayıda işletmenin Bitcoin kabul edeceğini duyurdu.

İşlem ücretlerinin yüksek olması ve birçok işletmenin Bitcoin ve kripto varlıkları ödeme yöntemi olarak kabul etmemesi nedeniyle kripto paralar günlük alışverişler için pek sık kullanılmıyor. Ancak Morgan Stanley’in yayınladığı rapora göre bu yavaş yavaş değişiyor.

“Yakında Çok Sayıda Mağaza ve Restoran Bitcoin Kabul Edebilir”

Bankacılık devi, ödeme şirketi Strike’ın kısa bir süre önce satış noktası tedarikçisi NCR ve ödeme şirketi Blackhawk Network ile işbirliğine gittiğini belirtti. Bankaya göre bu durum, ABD’de çok sayıda mağaza ve restoranın yakında Bitcoin kabul edeceği anlamına gelebilir. Strike’ın planladığı sistemde işlemlerin gerçekleşmesi için Lightning Network kullanılacağı biliniyor.

Morgan Stanley, yaptığı açıklamasında, ABD’deki satışların %85’inin online mağazalar yerine fiziki mağazalarda gerçekleştiğini belirterek Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak evrimi için fiziksel mağazaların önemli bir unsur olduğunu söyledi.

Lightning Network üzerinden BTC gönderim işlemi yapmanın maliyetine sıfıra yakın. Morgan Stanley bu yüzden normalde banka kartı kullanılarak yapılan küçük işlemlerin bu ağ üzerinde yapılmasının daha pratik olacağını ifade etti.

İlgili Haber
Morgan Stanley'den Kripto Para Raporu: "Enerji FUD'u Devam Edecek!"

“İşletmeler BTC Kabul Ettikçe Volalite Azalacaktır”

Bilindiği üzere BTC ile satılan ürünlerin dalgalı fiyatlara sahip olması da dijital varlıkların kullanımını azaltıyordu. Morgan Stanley, yaptığı açıklamasında işletmelerin kripto kartları ya da mevcut ödeme terminalleri vasıtasıyla kripto para kabul etmesi sonrasında BTC fiyatının volalitesinin de azalabileceğini belirtti.

Banka raporunda ayrıca özellikle NFT satışları için kripto paraların halihazırda yaygın bir şekilde ödeme yönetmi olarak kullanıldığı da hatırlatıldı. Morgan Stanley’e göre Metaverse üzerinde reklam vermek isteyen marka sayısının artması ile birlikte kripto para dahil daha geniş bir ödeme metodu seçeneğine ihtiyaç duyulabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu