Bitcoin

Başarılı Bitcoin (BTC) Tahmin Modelinin Mucidi Cevapladı: Boğa Sezonu Bitti mi?

S2F modelinin mucidi PlanB, Bitcoin için boğa sezonunun bitmediğini vurguladı.

Bitcoin (BTC), döngüsel hareketlerinin devamında 2021 yılında tüm zamanların rekorunu tazelemeyi başardı. 10 Mart 2020 tarihinden bu yana neredeyse 20 kat yükseliş elde eden lider kripto para biriminin bu rallisinde birçok faktör etkili oldu.

PlanB: Bitcoin Yeni Başlıyor

Bu faktörlerin başında ise 2020 yılında yaşanan blok ödülü yarılanması geliyor. Blok ödülü yarılanması ve BTC’nin arzına göre S2F modelini oluşturan ünlü analist PlanB ise tahminlerinde elde ettiği başarı ile kısa sürede tanındı.

Analistin S2F modeline bakıldığında 2020 ve şimdiye kadar 2021 yılındaki tahminlerinin birebir uyumlu olduğu görülüyor. Bu da analistin Bitcoin’in mevcut boğa sezonu hakkında yaptığı tahminlerinin önemini arttırıyor.

PlanB, Twitter üzerinden paylaştığı gönderisinde Bitcoin’in boğa sezonunun bitmediğini ve daha 4 aydır başladığını vurguladı. Bitcoin’in yükselişe daha yeni başladığını ve bunun bitişe yaklaşmadığını ifade eden PlanB, net bir sinyal vermiş oldu.

Aslında sadece PlanB değil bir başka ünlü kripto para analisti Tone Vays da benzer görüşlere sahip. Tone Vays, Bitcoin’in kısa sürede dip seviyeye ulaşmasının mümkün olmadığını ifade etti.

Vays, Bitcoin’in konsolidasyon yaşadığını ve piyasanın olumlu olduğunu belirterek, 48.000 doların bile güvenli olduğunu vurguladı. Tone Vays’ın tahmini ise haziran ayı gelmeden 70.000 dolar seviyesine ulaşılacağı yönünde.

BTC, basın saati itibarıyla ise 55.000 dolardan işlem görmekte ve kısa süre önce 61.700 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu