BorsaHaberler

Baskılara Boyun Eğmediler! Visa ve Mastercard’tan Binance’e Destek!

Binance baskılara rağmen büyük ortaklıklarını sürdürmeye devam ediyor.

Kripto para piyasalarının hamisi konumunda olan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance geçtiğimiz haftalarda bir dizi regülatörün baskısı ile karşılaştı. Kripto paraları ve Bitcoin’i yasaklayamayacaklarının farkında olan devletler Binance gibi kurumlar üzerindeki baskıyı artırdı.

Ancak bazı büyük devletlerin oluşturduğu baskı politikası sonuç vermedi. Özel şirketler kripto paraların ve Bitcoin’in gelecekte var olmaya devam edeceğini düşündükleri ve pastadaki paylarının azalmasını istemedikleri için Binance ile ortaklıklarını devam ettirme kararı aldı.

Ödeme devleri Visa ve Mastercard Financial Times’a verdikleri demeçte, Binance üzerindeki regülatör baskısının farkında olduklarını ancak şimdilik bu durumu izlemekle yetineceklerini ifade ettiler.

Visa Binance ile olan diyaloğunu devam ettirirken, Mastercard borsanın bu durum karşısında alacağı pozisyonu takip edeceğini söyledi. Hali hazırda bazı devletlerin baskıcı ve yasaklayıcı tutumuna rağmen Visa ve Mastercard kullanıcıları Binance hesaplarına para yatırmaya devam edebiliyor.

Yerel bazı ödeme şirketlerinin Binance ile ortaklıklarını sonlandırmasına rağmen dünya devlerinin Binance’a olan desteklerini sürdürdüklerini ve ortaklıklarını devam ettirdiklerini görüyoruz.

Binance CEO’su Changpeng Zhao her fırsatta yasal gerekliliklere uyum noktasında oldukça titiz davrandıklarını ve bu düzenlemelere sonuna kadar bağlı olduklarını ifade ediyor. Binance hali hazırda yasal düzenlemelere uyum ekibini büyütmeyi ve düzenleyici endişelerini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu