coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBatık Kripto Para Borsası FTX'e Bir Şok Daha: ABD Vergi İdaresi 44...

Batık Kripto Para Borsası FTX’e Bir Şok Daha: ABD Vergi İdaresi 44 Milyar Dolar Talep Ediyor!

Batık kripto para borsası FTX'e bir darbe de ABD Vergi İdaresi IRS'ten geldi. Kurum 44 milyar dolar talep ediyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika Birleşik Devletleri Internal Revenue Service (IRS), iflas eden kripto para borsası FTX ve bağlı kuruluşlarının mülklerine karşı yaklaşık 44 milyar dolar değerinde tazminat talebinde bulundu.

FTX ve Alt Şirketlerinden 44 Milyar Dolar Vergi Borcu Talep Ediliyor

IRS, 27 ve 28 Nisan tarihli iflas belgelerine göre, West Realm Shires (FTX.US’nin tüzel kişiliği), Ledger Holdings (LedgerX ve LedgerPrime’ın ana şirketi) ve Blockfolio’nun da aralarında bulunduğu FTX şirketlerine karşı 45 talepte bulundu.

Taleplerin en büyüğü Alameda Research LLC’ye karşı 20.4 milyar dolar ve 7.9 milyar dolarlık bir talep ile Alameda Research Holdings Inc’e karşı toplam 9.5 milyar dolarlık iki talep olarak görülüyor.

Söz konusu talepler, IRS’nin taleplerinin herhangi bir iflas davasında diğer alacaklıların taleplerinden daha öncelikli olmasına olanak tanıyabilecek “Yönetici Önceliği” sınıflandırması altında dosyalandı.

İlgili Haber  Elon Musk'tan Yeni Kripto Para Tweet'i: Bu Kez Hiç Beklenmeyen Bir Projenin Fiyatını Uçurdu!

Alameda Research’e karşı 20.4 milyar dolarlık talebi ayrıntılarıyla açıklayan iflas belgeleri, IRS’nin yaklaşık 20 milyar dolarlık ortaklık vergisi talep ettiğini ortaya koyuyor. Talebin geri kalan tutarı, kesilen milyonlarca gelir vergisi ve bordro vergisini içeriyor.

IRS sözcüsü yaptığı açıklamasında, “Federal yasalar IRS’in herhangi bir vergi mükellefi davasıyla ilgili olarak yapılan yazışmaların teyit ya da inkâr edilmesini engellemektedir” dedi.

IRS, ABD federal vergi yasalarını yöneten ve uygulayan ABD hükümetinin bir kurumu olan Internal Revenue Service’tir (İç Gelir Servisi). İnsanların vergi sorumluluklarını anlamalarına ve yerine getirmelerine yardımcı olur. Ayrıca beyanname verme, geri ödemeler, ödemeler, kayıtlar, formlar, talimatlar vb. gibi vergilerle ilgili çeşitli çevrimiçi ve çevrimdışı hizmetler sağlar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail