binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBatık Kripto Para Borsası FTX'ten Alacaklılarına Müjdeli Haber!

Batık Kripto Para Borsası FTX’ten Alacaklılarına Müjdeli Haber!

FTX ödeme planında yeni gelişmeler yaşandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2022 Kasım ayında iflas eden ve müşterilerinin yaklaşık 11 milyar dolar kaybetmesine neden olan FTX cephesinde yeni gelişmeler yaşandı.

Buna göre yeniden yapılanma sürecine giren FTX, varlıklarını satarak para kaybeden müşterilerine ödeme yapılacağını ve üstüne fazla para kalacağını iddia etti.

FTX’in yeni tazminat ödeme planına göre, talepleri 50.000 doların altında olan alacaklılar %118 oranında tazminat alacak.

FTX dün açıkladığı yeni bir ödeme planında alacakları 50.000 doların altında olan müşterilerin %118 oranında tazminat alacağını; diğer alacaklıların ise ilerleyen süreçte değeri karşılığında tam geri ödeme ve milyarlarca dolar daha tazminat alacaklarını söyledi.

FTX CEO’su John J. Ray III, açıklamada şunları söyledi:

“Yeni ödeme planına göre, bazı alacaklılara talep tutarlarının %100’ünün ödenmesini önerebilecek konumda olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Plan henüz ABD İflas Mahkemesi tarafından onaylanmadı.

Yeni plana göre, talepleri 50.000 doların altında olan alacaklılar, mahkeme onayı üzerine %118 oranında tazminat almaya hak kazanacak. Onaylanırsa geri ödemelerin planın yürürlüğe girdiği tarihten sonraki 60 gün içinde gerçekleşmesi bekleniyor.”

Bilindiği üzere kripto para borsası FTX’in iflasından sonra çeşitli suçlamalarla karşı karşıya kalan FTX eski CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried Mart ayında hakkındaki 7 suçtan suçlu bulunmuş ve 25 yıl hapis cezası almıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail