Bitcoin

Beklenen Araştırma Yayınlandı: Bitcoin’in Fiyatını Etkileyen Nedenler Arasında…

Fidelity Digital Assets araştırması yayınlandı.

Fidelity Digital Assets tarafından yapılan araştırmaya göre Bitcoin’in fiyatının altın ve hisse senetleri gibi farklı finansal yatırımlarda yaşanan dağılmalar ve değişimlerden nasıl etkilendiği veya etkilenip etkilenmediği konusunda soru işaretlerine yanıt bulundu. Araştırma için uzun süre altın, hisse senetleri ve diğer yatırım araçlarının durumu ve aynı zamanda Bitcoin’in fiyat gelişmeleri takip edildi.

Çıkan sonuca göre, kripto para birimi Bitcoin’in altın dahil hiçbir farklı yatırım aracında yaşanan gelişmeden neredeyse hiç etkilenmediği ortaya çıkarıldı. Altın, borsa ve hisse senetleri gibi diğer yatırım araçlarını inceleyen Fidelity Digital Assets uzmanları, “Bitcoin’in fiyatını diğer yatırım araçları neredeyse hiç etkilemiyor” tespitinde bulundu.

Ancak küresel gelişmeler ve bölgesel olayların Bitcoin fiyatını etkilediği biliniyor. Özellikle küresel bir savaş riski durumunda altın yükselişe geçerken hemen ardından Bitcoin’de yükselişe geçebiliyor ve bu da bazı yatırımcıların aklında “Bitcoin altın ile yakından ilişkili” gibi düşüncelere yol açabiliyor. Rapor ise bunun doğru olmadığını belirtiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu