binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBeklenen Kripto Para Davasında Onay Çıktı: Kullanıcılara 3 Milyar Dolar Dağıtılacak

Beklenen Kripto Para Davasında Onay Çıktı: Kullanıcılara 3 Milyar Dolar Dağıtılacak

ABD'de devam eden önemli bir kripto para davasında iflas eden şirketin alacaklılara ödeme yapmasına onay verildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İflas halindeki bir kripto para kredi kuruluşu olan Genesis, dönüm noktası niteliğindeki bir kararla, alacaklılarına milyarlarca dolarlık dijital varlık ve nakit dağıtmak için mahkeme onayı aldı.

Cuma günü geç saatlerde Yargıç Sean Lane, Genesis’in Bitcoin ve diğer kripto paraların alacaklılara iadesi için benzersiz bir yapı içeren Chapter 11 geri ödeme planını onayladı. Bu karar, Genesis’in diğer büyük kripto firmalarının çöküşünün ardından Kasım 2022’den bu yana platformda dondurulmuş olan müşteri varlıklarını iade etmesinin yolunu açıyor.

Yargıç Lane, DCG’nin yasal itirazını 135 sayfalık kapsamlı bir kararla reddetti ve Genesis’in ana şirketinin Chapter 11 planına itiraz etmek için yasal dayanaktan yoksun olduğunu belirtti. Genesis’in sermaye sahibi olarak DCG, Chapter 11’de geri ödeme için son sırada yer alıyor. Yargıç Lane, şirketin iflas eden yan kuruluşunun dağıtması gereken herhangi bir değerin, tam olarak geri ödenmeyen alacaklılar tarafından emildiğini ve DCG’nin önünde yer aldığını belirtti.

Yargıç Lane, “Alacaklıların taleplerinin büyüklüğü göz önüne alındığında, DCG milyarlarca dolarlık bir sermaye sahibi olarak dışarıda kalıyor” dedi.

DCG, planın kendi zararına olarak Genesis alacaklılarına kabul edilemez bir kazanç sağladığını savunmuştu. Ana şirket, alacaklı taleplerinin, yan kuruluşunun 2023’ün başlarında iflas başvurusunda bulunduğu sırada kripto fiyatlarının nerede durduğuna göre belirlenmesi gerektiğinde ısrar etti. O tarihte Bitcoin 24.000 dolar civarında işlem görüyordu, Cuma günü ise 66.700 doların üzerindeydi.

DCG, Yargıç Lane’in kararına itiraz edebilir.

İlgili Haber  Bu Altcoin En Büyük Güncellemelerinden Birini Duyurdu: Baştan Aşağı Değişiyor

Genesis, kendisine dijital varlıkları ödünç veren alacaklıların, önerisi kapsamında %77’ye kadar geri ödeme alabileceğini ancak DCG’nin galip gelmesi durumunda önemli ölçüde daha az geri ödeme alabileceğini tahmin ediyor. İflas eden şirketin teklifi, milyarder Winklevoss kardeşlerin şirketi Gemini ile ile ortaklaşa yürüttüğü bir borç verme programı olan Gemini Earn’ın müşterilerini de içeren alacaklılarından geniş destek gördü.

Yargıç Lane ayrıca, Earn programı nedeniyle Genesis’e dava açan New York Başsavcısı Letitia James ile ilgili bir anlaşmayı onaylayacağını söyledi. Anlaşma, aksi takdirde eyalet yetkililerine gidebilecek varlıkların bunun yerine eski Earn müşterilerine iade edileceği şekilde yapılandırıldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail