BitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Belediye Başkanı’ndan Bitcoin Açıklaması! “Keşke Alsaydık”

Miami belediye başkanının Bitcoin projeleri devam ediyor.

Kripto para birimlerinin küresel olarak benimsenmesi gün geçtikçe artarak devam ediyor.

Bitcoin’e ve kripto paralara olan yakınlığı ile bilinen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bloomberg Technology ile yaptığı röportajda Miami’yi “ABD’nin Kripto Başkenti” yapma hedefinin olduğunu söyledi.

Miami şehrindeki belediye çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapabilmenin önemli bir öncelik olduğunu vurgulayan Suarez, bunun Bitcoin’in kademeli olarak benimsenmesi ile olabileceğini belirtti.

Belediye başkanı, Bitcoin ödeme mekanizmasının oluşturulmasına yardımcı olmak ve vatandaşların ücret ve vergileri kripto para birimleri ile ödeyebilecekleri bir plan hazırlığında olduğunu da ekledi.

Bitcoin hamlesinin, hazinenin yönetiminin Suarez’in elinde olmadığından dolayı mümkün olmayacağını savunanlara inat Başkan, bürokratik engelleri aşmak için bu ay sonunda yasal düzenleme teklifinde bulunacağını açıkladı.

Bitcoin destekçisi Suarez, Şubat ayında Miami şehrinin Bitcoin’e yatırım yapması teklifine atıfta bulunarak:

“Kararı gündemimize koyduğum anda Bitcoin alabilseydik, yüzde 30 veya 40 oranında kâr ederdik. Ben de bir dahi gibi görünürdüm.”

Suarez’in Şubat ayındaki Bitcoin yatırım teklifi Florida tüzüğü yasal sınırlamalarının yerel yönetimin volatil varlıklara sahip olmasına izin vermediği gerekçesi ile kabul edilmemişti.

Belediye başkanı Suarez’in Miami’yi kripto paraların merkezi haline getirme hedefiyle attığı adımlar gerçekten Suarez’i amacına ulaştıracak mı? Bunu zaman gösterecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu