coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBernstein Analistleri Bankacılık Sektörü ve Bitcoin Hakkında Konuştu!

Bernstein Analistleri Bankacılık Sektörü ve Bitcoin Hakkında Konuştu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bernstein analistlerine göre, dünyayı sarsan son bankacılık krizi, sosyal medya ve anlık ödemeler çağında banka işlemlerinin nasıl dönüştüğünü gösterdi ve bundan sonra yaşanabilecek herhangi bir kriz Bitcoin (BTC) için çok önemli olabilir.

Bernstein Analistleri Bitcoin’in Kalıcı Olacağına İnanıyor

Gautam Chhugani liderliğindeki Bernstein analistleri Silicon Valley Bank’ın (SVB) çöküşü sırasında sosyal medyada tansiyonu yükselten yaygaraya atıfta bulundukları bir notta, “Hiper hızlı bilgi akışlarının ve hiper hızlı banka işlemlerinin yeni dünyasına hoş geldiniz” dedi.

Mart’ın 15’inde sona eren haftada 120 milyar dolara yakın mevduat bölgesel bankaları terk etmiş ve bunların yarısından fazlası büyük bankalara yönelmişti. Bu kriz, Avrupa’ya da sıçradı ve 19 Mart’ta UBS’in uzun vadeli rakibi Credit Suisse’i değerinin çok altında bir fiyata satın almasıyla sonuçlandı.

Chhugani, bankaların “daha önce hiç farkına varmadıkları” yeni bir riskle karşı karşıya olduklarını söyledi.

İlgili Haber  Dediklerinin Tersi Çıkan Analist Jim Cramer'dan Binance Uyarısı: CZ'den Cevap Geldi!

Bernstein, yeni hiper hızlı mevduat çıkışları döneminin müşteriler için bilinmeyen karşı taraf risklerini beraberinde getirdiğini ve kripto paraların aslında bu risklerin bazılarını hafifletmeye yardımcı olabileceğini söyledi.

Chhugani, “Dijital taşıyıcı varlıklar olarak kriptonun basitliği, banka müşterilerinin uğraştığı karşı taraf risklerini anında çözüyor, ancak müşteriler aynı zamanda değer istikrarına da ihtiyaç duyuyor” diye yazdı.

Ancak analistlere göre Bitcoin’in kendine has zorlukları da yok değil. BTC hala volatil, hacklenmeye ve düzenleyici belirsizliğe yatkın. Dahası, bazı eleştirmenler BTC’nin itibari paraya karşı geçerli bir alternatif olmadığını, çünkü gerçek değerden ve yaygın kabulden yoksun olduğunu savunuyor.

Bernstein bu dezavantajları kabul etmekle birlikte bunların zamanla aşılabileceğini söyledi:

“Bitcoin hala bir deney ama 14 yıllık tarihi boyunca birçok şoku atlatmış bir deney. Kalıcı olduğuna ve bir varlık sınıfı olarak gelişmeye devam edeceğine inanıyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları