coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBeş ABD'li Senatörden Kripto Para Davası ile İlgili Köşeye Sıkışan SEC'e Mektup!

Beş ABD’li Senatörden Kripto Para Davası ile İlgili Köşeye Sıkışan SEC’e Mektup!

Cumhuriyetçi Senatörler, SEC'in köşeye sıkıştığı kripto para davası ile ilgili olarak bir mektup yayınladı. İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

J.D. Vance liderliğindeki bir grup Cumhuriyetçi senatör, kripto para şirketi DEBT Box’a karşı açılan bir davayla ilgili endişelerini dile getirdi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dava sırasında yapılan yanıltıcı açıklamalar nedeniyle federal bir yargıç tarafından yaptırımlarla tehdit edilmişti.

Senatörler, SEC Başkanı Gary Gensler’e bir mektup göndererek, Komisyon’un yaptırım eylemlerine, güdülerine ve profesyonelliğine olan kamu güveninin bu tür olaylar tarafından baltalandığını belirtti. Mektup Thom Thillis, Bill Hagerty, Cynthia Lummis ve Katie Boyd Britt tarafından da imzalandı.

Utah merkezli DEBT Box firmasına karşı açılan dava SEC için özellikle zorlayıcı oldu. Yargıç Robert Shelby, Aralık ayında yaptığı bir açıklamada SEC avukatlarını yanıltıcı beyanlarda bulunmak ve olası aldatmacalarla suçladı. SEC avukatları, geçici bir kısıtlama emri ve kripto şirketinin varlıklarının dondurulmasını isterken önemli gerçekleri yanlış beyan etmekle suçlanıyor.

Bu suçlamaların ardından SEC Aralık ayında bir mea culpa yayınladı. Yaptırım şefi Gurbir Grewal, bölümün “yetersiz kaldığını” kabul etti, eylemleri için özür diledi ve davaya dahil olan personel için zorunlu eğitim verme sözü verdi.

İlgili Haber  9 Trilyon Doları İdare Eden BlackRock Yöneticisi Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı: "Yukarı Yönlü Potansiyel Olabilir"

Senatörlerin mektubu, davanın artan risklerini yansıtıyor. Senatörler bu olayı, eleştirmenlerin özellikle kripto konusunda siyasi motivasyona sahip olduğunu iddia ettikleri Gensler’ın yönetimi hakkındaki endişelerini ileri taşımak için kullanıyorlar.

Senatörler, “Herhangi bir federal kurumun böylesine etik dışı ve profesyonel olmayan bir şekilde faaliyet göstermesi mantıksızdır” diye yazdılar. Diğer yaptırım vakalarının da “incelemeyi hak edebileceğini” ve SEC’in önerdiği personel eğitimi çözümünün yeterli olmayacağını öne sürdüler.

Sektör grupları da davaya tepki gösterdi. Amerikan Menkul Kıymetler Birliği Başkanı ve CEO’su Chris Iacovella, senatörlerin eleştirilerini yineleyerek, Grewal’ın bölümünün SEC’in sevmediği bir sektöre karşı siyasi bir gündem peşinde federal bir mahkemeyi kasıtlı olarak yanlış yönlendirdiğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları