Kripto HaberleriHaberlerBeyaz Saray Yetkilisi, ABD'deki Kripto Para Yasası Hakkında Konuştu!

Beyaz Saray Yetkilisi, ABD’deki Kripto Para Yasası Hakkında Konuştu!

Takip et

Bir hükümet yetkilisi verdiği demeçte, ABD federal hükümetinin Kongre ile yıl sonuna kadar yasalaştırmak üzere bir stablecoin mevzuatı üzerinde çalıştığını söyledi.

Çeşitli mali düzenleyicilerin başkanlarından oluşan hükümetler arası bir grup olan Başkanlık Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, son stablecoin faaliyetlerini ve gelecekteki mevzuatı görüşmek üzere Perşembe günü bir araya geldi.

Yetkili, bu mevzuatın Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi tarafından sunulacağını söyledi.

“ABD’de Stablecoin Yasası Yılın Sonuna Kadar Hayata Geçecek”

Yetkili, Perşembe günkü toplantının düzenleyicilerin ve diğer katılımcıların algoritmik stablecoinler de dahil olmak üzere stablecoin sektöründeki son olayları gözden geçirmelerine yönelik planlandığını ifade etti.

Buna ek olarak toplantının söz konusu yasanın bu yıl içerisinde hayata geçmesi için düzenlendiği öğrenildi.

Henüz kesinleşmemiş ve sunulmamış olan bu yasama paketi, stablecoinlerin ABD’de nasıl düzenleneceğini tanımlayacak ve bu kripto paraların nasıl kullanılacağına da değinecek. Yetkili, sektör üzerindeki mevcut düzenleyici otoritenin de korunacağını söyledi.

Stablecoin’lerin nasıl piyasa sürüleceği de toplantıda katılımcılar tarafından tartışılan bir diğer önemli konuydu.

İlgili Haber
Ünlü CEO: "ABD Bitcoin (BTC) Fırsatını Kaçırdı!"

Yetkili, Perşembe günkü toplantının yapıcı geçtiğini söyledi.

Çalışma grubu iki yıldır stablecoinleri inceliyor ve Kasım 2021’de genel kripto para sektörünün bu yönü için olası bir düzenleyici çerçeve öneren kapsamlı bir rapor yayınlamıştı.

Konuyla ilgili bilgi veren yetkili ayrıca söz konusu yasa tasarısının geçebilmesi için ABD’deki hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi Parti’nin desteğinin gereceğini açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları