BitcoinHaberler

Beyaz Saray’dan Gelen Rusya Açıklaması Bitcoin’deki Satışları Artırdı!

Ukrayna gerginliği piyasaları etkilemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Rusya-Ukrayna hattından gelen haberler piyasalar ve Bitcoin üzerinde oldukça etkili oldu.

Ukrayna sınırındaki hareketliliğin haftanın son işlem gününde risk iştahını kapattığını ve ABD endekslerindeki satışların %3’lere yaklaştığını gördük.

Risk iştahının düşük olduğu bir ortamda hafta sonuna giren kripto paralarda da durumun çok farklı olmadığını görüyoruz.

2021 yılının sonlarından itibaren ABD borsalarıyla olan korelasyonunu artıran Bitcoin’in Ukrayna sınırında gelen her pozitif ve negatif habere tepki verdiğini izliyoruz.

Bu bağlamda gece saatlerinde Ukrayna ile ilgili gelen bazı haberler Bitcoin’deki satışları artırdı.

Reuteurs, gece saatlerinde Beyaz Saray’a dayandırdığı haberinde “Rusya “her an”  Ukrayna’ya saldırabilir” dedi. Bu da Bitcoin’deki satışların artmasına neden oldu.

“Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden’in ulusal güvenlik ekibinin kendisine Rusya’nın “her an” Ukrayna’ya saldırı düzenleyebileceğine inandıklarını ve Pazar günü üst düzey danışmanlarını krizi görüşmek üzere toplamayı planladıklarını söyledi.” -Reuteurs

Sınırdan bazı tankların hareket ettiğine dair görüntülerin paylaşılması da “harekat yakın” düşüncesini kuvvetlendirdi.

Korku Ön Planda

Bu noktada spekülatif açıklamaların piyasalar üzerindeki etkisinin arttığını görüyoruz. Zira markette aşırı korku hali hakim.

Geçtiğimiz haftayı aşırı satım bölgesinde kapatan ABD endeksleri, Rusya-Ukrayna gündemiyle yeni haftaya hazırlanırken, gözler diplomasinin yeniden ön plana çıkarıldığı pozitif haberlere çevrildi. Bu yönde bir haber akışı olursa piyasalarla birlikte Bitcoin de yaralarını saracaktır.

Bitcoin haber saatimiz itibariyle  38700$’dan işlem görmeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu