Ana SayfaBitcoinBiden'ın Kripto Para Emirlerine İlk Cevap Hazine Bakanlığı'ndan Geldi! İşte Detaylar

Biden’ın Kripto Para Emirlerine İlk Cevap Hazine Bakanlığı’ndan Geldi! İşte Detaylar

Takip et

ABD Hazine Bakanlığı, Bitcoin ve kripto para sektörünü yönetmek için yabancı düzenleyicilerle nasıl çalışabileceğini özetleyen bir bilgilendirme notu yayınladı.

ABD Hazine Bakanlığı, Kripto Paralar ile İlgili İlk Raporunu Yayınladı

ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto konusundaki icra emrinin bir sonucu olarak yayınlanan ilk rapor olan bilgi notunda, çerçevenin “Amerika’nın temel demokratik değerlerine saygı duyulmasını sağlamayı amaçladığı” belirtilerek, tüketici, yatırımcı ve işletmelerin korunması, küresel finansal sisteminin güvenliği ve birlikte çalışabilirliğe işaret edildi.

Belgeye göre, çerçevenin temel politika hedefleri arasında kripto paraların yasadışı finansman için potansiyel kullanımını azaltmak, finansal hizmetlere erişimi teşvik etmek, teknolojik ilerlemeyi desteklemek ve “ABD’nin küresel finansal sistemdeki liderliğini güçlendirmek” de yer alıyor.

“ABD, Dijital Ödeme Sistemleri Konusunda Uluslararası Ortaklar ile Çalışmaya Devam Etmeli”

Bilgi notunda “Amerika Birleşik Devletleri, ödeme verimsizliklerini azaltmak ve yeni ödeme sistemlerinin ABD değerleri ve yasal gereklilikleriyle tutarlı olmasını sağlamak için dijital ödeme sistemleri ve CBDC’lerin (merkez bankası dijital para birimleri) geliştirilmesine yönelik standartlar üzerinde uluslararası ortaklarla birlikte çalışmaya devam etmelidir” denildi.

Belgede, bu çalışmanın bu endişeleri gidermesi gerektiği belirtildi:

“Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ikili ve bölgesel görüşmeler yoluyla uluslararası standartların benimsenmesini ve uygulanmasını teşvik edecektir. Tüm görüşmelerde Amerika Birleşik Devletleri koordineli bir mesaj sağlamaya çalışacak, tekrarları sınırlandıracak ve çalışmaların birincil paydaşları arasında sürdürülmesini teşvik edecektir.”

İlgili Haber
ABD Ticaret Bakanlığı, Biden'ın Kripto Para Başkanlık Emri İçin Harekete Geçti! İşte Detaylar

Bilgi notunda, Hazine Bakanlığı’nın bu çalışmayı desteklemek için ABD’nin ” görüşmeler” ve diğer türde forumlar düzenlemesi gerektiği belirtildi.

Adalet Bakanlığı, Biden’ın dijital varlıklarla ilgili idari emrine yanıtını geçen ay yayınlamıştı.

Başkanlık emrinde Biden tarafından şu kararlar alınmıştı:

  • Küresel Finansal İstikrarı koruyun ve Sistemik Riski Azaltın.
  • Dijital Varlıkların Yasa Dışı Kullanımından Kaynaklanan Yasadışı Finans ve Ulusal Güvenlik Risklerini azaltın
  • Küresel Finansal Sistemde ABD Liderliğini Güçlendirmek için Teknoloji ve Ekonomik Rekabet Edebilirlikte ABD Liderliğini teşvik edin.
  • Güvenli ve Uygun Fiyatlı Finansal Hizmetlere Eşit Erişimi teşvik edin.
  • Teknolojik Gelişmeleri Destekleyin ve Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişimini ve Kullanımını Sağlayın ve olumsuz iklim etkilerini azaltın.
  • ABD Merkez Bankası Dijital Para Birimi’ni (CBDC) keşfedin

Bununla birlikte özellikle Terra (LUNA) çöküşü sonrasında küresel çapta kripto paralar için regülasyon çağrıları hız kazandı. Bununla birlikte Avrupa ve ABD’de özel stablecoinleri denetleyecek mekanizmalar üzerinde çalışılmaya devam ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları