Bitcoin

Bill Gates, Ripple (XRP) CEO’sunun Bitcoin (BTC) Hakkındaki Endişelerine Katılıyor

Bill Gates, Bitcoin'in gezegen için zararlı olduğunu düşünüyor.

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, son birkaç günlük sürede lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) karşı birden çok eleştiride bulundu. Gates, CNBC sunucusu Andrew Ross Sorkin ile Clubhouse üzerinden yaptığı güncel bir röportajda ise Ripple CEO’sunun BTC eleştirilerine katıldığını ortaya koydu.

İlgili Haber
Son Dakika! Bill Gates'den Bitcoin (BTC) Açıklaması; "Bitcoin'de Kısa Değilim"

Bitcoin, Sürdürülebilir Değil

Ünlü isim, Bitcoin’in insanlığın daha önce gördüğü metotlardaki işlem başı elektrik tüketiminden çok daha fazlasını kullandığını vurguladı ve bunun iklim için kötü olduğunu ifade etti. Bitcoin’in sadece yeşil enerji ve elektrik odaklı olması durumunda sorunun ortadan kalkacağını belirten Gates, Bitcoin için hala umut olduğunu düşünüyor.

Henüz Bitcoin yatırımı yapmadığını ve bunun yerine sıtma aşısı aldığını vurgulayan ünlü kurucu, gerçek ürün üreten şirketlere yatırım yaptığını ifade etti. Gates’in bu ifadesinin altında ise Bitcoin’in aslında gerçek bir ürün olmadığı yaftasının yer aldığı görülüyor.

Kurucu ortak, Gates Foundation’ın da kendi dijital para birimini tasarladığını ifade etti. Söz konusu işlem ücretlerinin “ultra-düşük” seviyede olacağını vurgulayan Gates, aslında Ripple CEO’su ile birebir aynı ifadeleri kullandı.

Ripple CEO’su Garlinghouse, mart ve ekim aylarında yaptığı açıklamada Bitcoin’in devasa miktarlarda enerji kullandığını belirtmiş ve bunu eleştirmişti.

Proof-of-Work odaklı para birimlerinin sürdürülebilir olmadığını vurgulayan Garlinghouse, çözümün ise XRP gibi kripto paralarda olduğunu ifade etti.

Biden yönetiminde iklim konularına önem verileceği biliniyor ve Ripple CEO’su bu dönemde enerji konusunda önemli adımlar atılmasını bekliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Gökhan Nergüz

Duracell Pil kullansınlar, kullandıkça enerjisi artıyor.
1 Duracell ile 1 Bitcoin elde edilebilir.

Kartal_bey

Bugun dünyda güneş enerjisiyle elektırık üreten bir teknoloji içindeyiz neden kripto ve altcoin lerde bu sistem kullanılmıyor kiemerjı sarf edilsin güneş yansımasından enerji üreten Türkler cinliler Almanlar bu süre zarfında bu duruma el koyabilirler mantıken

Hakan

Kartal bey güneş enerjisi yeterli gelmiyor çünkü bitcoin bir yılda Türkiye nin elektrik tüketiminin yüzde 40 ı kadar elektrik tüketiyormuş varın hesabını siz yapın


Başa dön tuşu