BitcoinHaberler

Son Dakika! Bill Gates’den Bitcoin (BTC) Açıklaması; “Bitcoin’de Kısa Değilim”

Bill Gates'in açıklamalarını aktardık.

Bitcoin ABD’de ana akım olma yolunda ilerlerken Bitcoin’e yönelik bir açıklama da Microsoft’un sahibi Bill Gates’den geldi.

Ünlü milyarder CNBC’de katıldığı SquawkBox isimli programda konuştu. Bitcoin’e ilişkin görüşleri sorulan Gates, Bitcoin sahibi olmadığı söyledi.

Bitcoin sahibi olmasa da ona tarafsız bir gözle yaklaştığını ifade eden Gates, aynı zamanda Bitcoin’de “short” (düşüş yönlü) pozisyonu olmadığını belirtti. Gates daha önce Bitcoin’i sadece short işlem açmak için kullanabileceğini  ifade etmişti.

Dijital paralara yönelik Gate Vakfı’nın çalışmalar yürüttüğünü aktaran Gates; “Parayı daha dijital bir forma taşımak ve işlem maliyetlerini düşürmenin, Gates Vakfı’nın hali hazırda gelişmekte olan ülkelerde yaptığı bir şey olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Reddit’in GameStop olayları ile ilgilide konuşan Gates, insanlar bunu bir kumar oyunu sanıyor diyerek SEC’e çağrıda bulundu.

“SEC’in buna bakması gerekiyor çünkü biz borsayı sadece kumarhane benzeri bir rol üstlenen organizma olarak düşünmüyoruz”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu