HaberlerMetaverse

Binali Yıldırım Metaverse’ü Anlattı! “Yeni Bir Kainat”

Binali Yıldırım gençlerle buluştu ve Metaverse'ü anlattı.

Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım Bağcılarda katıldığı sıra gecesi programından gençlerle buluştu.

Konuşması sırasında Metaverse’den bahseden Yıldırım, 10-15 yıl içerisinde çok şeyin değişeceğini yeni sektörlerin ve mesleklerin ortaya çıkacağını, Türkiye’nin gençlik enerjisinin buna hazır olduğunu belirtti.

Gençlere tavsiyelerde bulunan Yıldırım, “Hangi işi yaparsanız yapın mükemmellik her zaman hedefiniz olsun” dedi.

“Yeni Bir Kainattan Bahsediyoruz”

“Gençler, şimdi metaverse diye bir tabir ortaya çıktı. Sanıyorum hepiniz biliyorsunuz. Meta-verse yani kainat ötesi olarak çevrilen bu kavramla neyi kastediyoruz?

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklikle kurulan 3 boyutlu, 5 boyutlu, 8 boyutlu, 10 boyutlu yeni bir dünya, yeni bir kainattan bahsediyoruz.

Bununla birlikte hiç bilmediğimiz yeni meslek türleri geliyor. Bu meslekleri icra edecek olan sizlersiniz. Biz devrimizi tamamladık. Benim siber güvenlik uzmanı veya blockchain mühendislik yazılımcısı olacak halim yok bu saatten sonra, bunu sizler yapacaksınız.

İnceleyecek olursak insanların, mahallelerin, şehirlerin şekillenmesini, davranışlarını, ilgilerini tespit edersek bu bir ticari sonuca da erişir, siyasi sonuca da erişir, bu bir ekonomik değere de erişir.”

“Türkiye İçin Avantaj”

Metaverse’i tanımlayarak konuşmaya başlayan yıldırım şöyle devam etti;

“Dünyanın belirli aşamalardan geçiyor. Şu anda içinde bulunduğumuz dönem bilgi çağı. Akıl terinin alın terinden daha fazla işe yaradığı para ettiği bir döneme giriyoruz.

Bu dönem esasında Türkiye için çok büyük avantaj ve çok büyük fırsat. Akıl teri genç beyinlerde. Sizin akıl teriniz, bilginiz, bilgiye erişiniz onu üretmeniz ve ticarileştirmeniz Türkiye’nin en büyük sermeyesi, en büyük güvencesidir.

Gençlerle büyüklerin ilişkisini şöyle tanımlıyorum. ‘Yaşlıların tecrübesi, gençlerin enerjisi, Türkiye’nin güvencesi. Hepimizin birbirine ihtiyacı var. Birbirimizden ayrı kalırsak hiçbir şey yapamayız. Unutmayın daha iyi, iyinin düşmanıdır. Daha iyiyi her zaman arayacağız. Ona mükemmel deniyor.

Hangi işi yaparsanız yapın mükemmellik her zaman hedefiniz olsun. Gayretimizi kesintisiz sürdürmeliyiz”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu