Borsa

Binance, Bir Konuda Kemer Sıkmaya Gidiyor!

Binance, KYC önlemlerini arttırıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance’e yönelik getirilen regülasyon baskısı etkilerini göstermeye devam ediyor. Binance, regülatörlerden aldığı uyarılar sonrası KYC yani kimlik doğrulama olmadan yapılacak çekimlerde azalmaya gitmişti ve şimdi bunu da arttırıyor.

KYC regülasyonları birçok kripto para borsası için bir hayli önemli ve bu sebeple borsaların kapatılması bile mümkün. Yakın zamanda ABD merkezli dev kripto para borsası Kraken de daha sıkı KYC şartları uygulamaya başlamıştı ve Binance de bu yolu tercih etti. Binance’in yeni aktarılan haberlere göre KYC şartlarını sıkılaştıracağı ve zorlaştıracağı belirtiliyor.

Kullanıcılar artık para yatırma, alım satım yapma veya çekme işlemleri yapmak için üst düzey doğrulamadan geçecek. Bu adım ile birlikte de kurumların olası bir şüphe durumunda kullanıcıyı bulması kolaylaşacak. Binance’in bundan sonra normal kimlik bilgileri ve adres bilgileri gibi doğrulamalardan çok daha fazlasını istemesi veya ek araştırmalar yapması mümkün olabilir.

Binance, kısa süre önce de kara para aklamayı önleme dünyasının önemli isimlerinden Greg Monahan’ı kendi biriminin başına getirmiş ve bu konuda ne kadar önemli adımlar atacağını göstermişti.

Binance’e yönelik baskılar ise hala artmaya devam ediyor ve CFTC’nin ABD içerisinde Binance’e karşı bir inceleme başlattığı iddia ediliyor. Bloomberg haberinde kaynak verilmese de durum biraz ciddi gözüküyor.

Binance ise bu durumlarda sorun yaşamamak için böyle adımlar atmış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu