Haberler

Binance Borsası Hacklendi Mi? Bitcoin Neden Düşüyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’nin kullanıcılarının bir çoğu, habersiz bir şekilde altcoinlerinin aniden piyasa fiyatı üzerinden satıldığını iddia etti. Birçok forum sitesinden bu sıkıntıyı dile getiren kullanıcılar, haberleri olmadan altcoinlerinin Bitcoin’e ve ardından Viacoin’e dönüştüğünü ifade ettiler. Bu olaylardan sonra Bitcoin düşüş yaşarken Viacoin yüzde 45 oranında artış gösterdi.

Binance yetkililerinin sorunun dile getirildiği forum sitelerinde yaptığı açıklama şu şekilde :

 “Bazı kullanıcıların Binance’deki fonlarıyla ilgili yaşadıkları sorunları araştırıyoruz. Ekibimiz konudan haberdar ve araştırmamız devam ediyor. Lütfen sabırlı olun, elimizden geldiğince çabuk bir şekilde sorunu aydınlatacağız.”

Bu konu yaşandığı sırada ise Binance’nin birkaç serverinde kesintiler olduğu ve çekim işlemlerinin bir süreliğine durdurulduğu söylendi.

Yaşananlar Piyasayı Vurdu

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan ve hali hazırda 7 milyondan fazla kullanıcıyı bünyesinde barındıran Binance hacklendi dedikodusu piyasa üzerinde ciddi bir düşüşe neden oldu. Binance yaptığı açıklamada borsanın hacklenmediğini ve bütün fonların güvende olduğunu söyledi. Problemin üçüncü parti uygulama (otomatik al-sat botu) kullanan kişilerde görüldüğü açıklaması yapıldı. Bu olaylardan sonra bitcoin yüzde 10’un üzerinde değer kaybederek 9400 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan Açıklama

Binance CEO’su kişisel twitter hesabından bir açıklama yaptı. Bazı hesapların daha önce ele geçirilmiş olabileceğini dile getiren Zhao, bunu yanı sıra üçüncü parti al sat uygulamaları kullanan kullanıcılarının bu programlar ile bağlantılarının kesmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca hesabında 2FA yani iki faktörlü doğrulama aktif olmayan kişilerin bu özelliği aktif etmesi önerildi.

En Son Attığı Tweet İle Changpeng Zhao:

Hızlı alarm sistemi sayesinde bütün sistemin kontrol altına alındığını ve bütün fonların güvenli olduğu açıklamasında bulundu. Sistemde bir sorun olmadığını belirten Zhao, sorunun kullanıcıların kullandığı 3. parti yazılımlardan kaynaklandığını ifade etti. Ayrıca hesapların kimlik avına karşı nasıl korunacağını anlatan bir makale linki paylaştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet Eryılmaz

Zaten hack saldırıları ile bir hayli düşüş yaşayan bitcoin, binancenin hacklenmesini kaldıramaz. İyiki sistem kaynaklı bir problem yok. Yoksa bitcoin 5 bin dolarlara kadar gerileyebilirdi.


Başa dön tuşu