Kripto HaberleriBitcoinBinance CEO'su Bitcoin'de Boğa Sinyali Verdi! The Economist'in Manşeti Ne Anlama Geliyor?

Binance CEO’su Bitcoin’de Boğa Sinyali Verdi! The Economist’in Manşeti Ne Anlama Geliyor?

Kripto öldü manşetleri kripto paralarda boğa sinyali olarak yorumlanıyor.

Takip et

Bitcoin ve kripto paralarda şimdiye kadar yaşanan ayı piyasalarının ana teması “kripto sıfıra gidiyor” idi.

Boğa piyasalarında kripto paralardan beslenmeye çalışan ana akım medya her ayı piyasasında “kripto öldü” manşetleriyle yatırımcıların korkmasına neden oluyordu.

Yaklaşık 13 yıldır Bitcoin’in hiç bir yere gittiği yok ve her ayı piyasasından güçlü çıkmayı başardı.

2021 boğası sonrası diğerlerinden farklı olarak “kripto öldü” manşetlerinin hemen sahneye çıkmadığını izledik. Zira herkes kriptonun geleceği olduğu konusunda hem fikirdi.

Önceki ayı piyasalarındaki “Bitcoin tekrar yükselecek mi?” sorusu 2022 ayı piyasasında yerini “Bitcoin ne zaman yükselecek?” sorusuna bıraktı.

Bu düşünce pek çok yatırımcının HODL pozisyonunu korumasına ve zararları realize etmemesine neden oldu.

Bildiğiniz üzere piyasalar perakende yatırımcıların yüksekten alıp dipten satması üzerine kuruludur ve tüm psikolojik savaş buna göre yürütülür.

FTX’in iflasıyla oluşan korku atmosferi “Bitcoin tekrar yükselecek mi?” “Kripto öldü mü?” manşetlerinin yeniden ortaya çıkmasına neden oldu. Bu da marketin üzerindeki küçük yatırımcı yükünü atabilmesi için gerekli korku atmosferinin oluştuğunu gösteriyor.

Market üzerindeki küçük yatırımcı yükünü attıktan sonra herkese zirveden satmak için yeniden yükselecektir.

Son günlerde yeniden ortaya çıkan “kripto paralar öldü” manşetleri kripto para piyasalarında uzun süredir işlem yapan yatırımcılara tanıdık geliyor.

Buna dikkat çeken Binance CEO’su Cz’de The Ekonomist’in 23 Kasım 2022’de “kripto nasıl sıfıra gidiyor” manşetini alıntılayarak, “Bu tür makaleler …. sinyalidir.” dedi.

Binance CEO’su konumu gereği boşluklu yeri doldurmamış olsa da “kripto öldü” manşetleri yeniden türediyse dibe oldukça yakınız ve bu bir boğa sinyali demektir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları