Kripto HaberleriBlockchainBinance CEO'su: "Coinbase İle Yarışmak İstemiyoruz"

Binance CEO’su: “Coinbase İle Yarışmak İstemiyoruz”

Takip et

Dünyanın en büyük kripto para borsasının sahibi olan Changpeng Zhao, Fortune ile yaptığı röportajda, kripto paralar ve Blockchain teknolojisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Geleceğimiz Merkeziyetsiz Olacak

Binance geçtiğimiz haftalarda Trust Wallet’i satın alarak, ilerideki merkezsiz uygulamalar için bir yatırım yaptı. Şuan itibari ile merkezsiz uygulamalar yetersiz kullanıcı ve işlevsellik nedeniyle yavaş bir şekilde ilerlese de, Zhao iki yıl içerisinde blockchain sistemini kullanan, e-ticaret ve sosyal medya hamleleri yapmayı düşünüyor.

Blokchcain’ler Hala Yetersiz

Şuan Ethereum ağı merkeziyetsiz uygulamalar için çok kullanılsa da, EOS gibi rakipleri Ethereum’u tahtından edeceğe benziyor. CZ’ye göre akıllı kontratlar için üretilmiş olan bütün Blockchain’lerin, gelecekte yavaş kalacağını düşünüyor.

Geleceğe dair özelliştirilmiş sistemler arasında Komodo ve Tendermint’i örnek olarak gösterdi.

Pay Herkese Yetecek Kadar Büyük

Binance bir anda dünyanın en büyük kripto para borsası olup Coinbase’yi geride bırakınca, herkesin aklına aralarında bir çekişme ve rekabet olabileceği geldi. Zhao bu konuya da değindi ve karşılıklı rekabetten çok aralarında sevgi oluştuğunu aktardı:

Gelişmiş piyasalarda kazanılabileceğimizden çok daha fazla para var fakat bir okadar da düzenleme ve rekabet ortamı da mevcut. Coinbase ve Gemini gibi platformlarla rekaber halinde olmak istemiyoruz. Oradaki (ABD) sistemler çok fazla lobicilik ve avukat gerektiriyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları