coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBinance CEO'su CZ'den İnterpol İddialarına İlk Yanıt Geldi: İşte Söyledikleri!

Binance CEO’su CZ’den İnterpol İddialarına İlk Yanıt Geldi: İşte Söyledikleri!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su CZ, hakkında İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarıldığına dair iddialar hakkında konuştu.

Twitter’da dolaşan ve kendisinin İnterpol’ün kırmızı listesinde olduğunu gösteren bir fotoğrafa yanıt veren CZ, yaptığı açıklamasında söz konusu fotoğrafın photoshop’lu olduğunu söyledi. CZ hemen ardından ünlü “4” rakamını da Tweet’ine ekledi. CZ’nin daha önce yaptığı açıklamalarına göre “4”, “FUD’u görmezden gelmek” anlamına geliyor.

Bununla birlikte CZ, bu Tweet’i ile yalnızca söz konusu fotoğrafın doğru olmadığını açıkladı fakat hakkındaki İnterpol iddialarını “net olarak” yalanlamadı.

Sosyal medyada paylaşılan bazı doğrulanmamış iddialarda Binance CEO’sunun İnterpol’den bir kırmızı bülten bildirimi ile karşı karşıya olduğu paylaşılmıştı.

Söylenti, “CZ için Interpol Kırmızı Bildirimi” olarak deşifre edilen bir SHA-256 hash’i yayınlayan Cobie adlı bir Crypto Twitter kullanıcısından gelen şifreli bir mesajla ortaya çıkmıştı.

Söylenti, Binance ve Zhao’nun ABD yasalarından kaçtıkları iddiasıyla ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından dava edilmesinden günler sonra geldi.

Interpol’ün web sitesine göre, Interpol Kırmızı Bülteni, iade, teslim veya benzeri yasal işlem bekleyen bir kişinin yerini tespit etmek ve geçici olarak tutuklamak için dünya çapında emniyet güçlerine yapılan bir taleptir.

Talepte bulunan ülkedeki adli makamlar tarafından verilen bir tutuklama emri veya mahkeme kararına dayanır. Kırmızı Bülten bir tutuklama emri değildir ve herhangi bir ülkeyi kişiyi tutuklamaya zorlamaz. Tüm üye ülkelerdeki polisi uluslararası aranan kaçaklar konusunda uyarmak için kullanılır.

Güncelleme (01.20)

CZ’den konuyla ilgili yeni açıklama geldi:

FUD veya photoshoplu görüntülerde panik satış yaparsanız, muhtemelen zengin olmayacaksınız. FUD kaynaklarını engelleyin.

İlgili Haber  Bitcoin Neden Düştü! Binance CEO'su Hakkındaki İnterpol İddialarının Kaynağı Ne?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları