HaberlerKripto Para

Binance CEO’su Kripto’da Para Kazanmanın Altın Kuralını Açıkladı!

Yatırımcıların %70'i sürekli zararda.

Kripto para piyasaları uzaktan bakınca çok kolay para kazanılan bir sektör olarak görülüyor. Bu yaklaşımla sektöre giren yeni yatırımcılar uykusuz geceler, stresli günler ve yaşanan maddi kayıplar sonrası kendilerine çizilen pembe tablonun bir aldatmaca olduğunu fark ediyor.

Evet kripto para piyasaları yeni geliştiği ve teknolojiye dayalı bir enstrüman olduğu için pek çok kazanç fırsatı sunuyor. Ancak bu yapılan her yatırımın %100 başarıya ulaşacağı anlamına gelmiyor.

Zira genel tabloya baktığımızda boğa piyasalarında dahi %70’lik bir kesimin sürekli zararda olduğunu görüyoruz. Bunun en temel nedenleri arasında araştırma yapmamak ve fomoya kapılmak yer alıyor.

Birisinden duyduğunuz bir coine hiçbir araştırma yapmadan kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazla parayla giriş yapmanız sizi yatırımcı değil kumarbaz yapar. Hem de kötü bir kumarbaz yapar. Zira akıllı kumarbaz kumar oynadığını bilir ve riskini buna göre kontrol eder.

Binance CEO’su CZ’de kripto para yatırımlarında araştırmanın önemine vurgu yapan bir paylaşım yaptı. Cz basit bir kazanç yöntemi olarak fiyatlara değil kripto paranın ekosisteme olan faydasına bakmak gerektiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı;

“Fiyata bakarak ticaret yapıyorsanız, kazanmak için gerçekten çok iyi bir tüccar olmalısınız.

Bir ürünü faydasal olarak büyümesini dikkate alarak elinizde tutarsınız, hayat çok daha basittir.”

Cz’nin bu stratejisine Bitcoin balinası Michael Saylor’dan da yanıt geldi. Saylor kendi stratejisinin “Bitcoin satın al ve bekle” olduğunu bir kez daha belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu