Borsa

Binance CEO’su “Üstüne Titrediği” Hizmetini Duyurdu

Binance Pay resmen duyuruldu ve beta sürecine başladı.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, yeniliklerine son hız devam ediyor. Binance CEO’sunun uzun süredir üzerinde çalışıldığını belirttiği hizmet sonunda tanıtıldı ve gerçek ortaya çıktı.

Binance, PayPal’a Rakip Oluyor

Binance’in ödeme devi PayPal’e rakip olacak ifade edilen hizmeti Binance Pay, beta sürecine başladı. Bilindiği üzere PayPal 2020 yılının sonlarında Bitcoin ve kripto para alım satım ve ödeme işlemlerini başlatacağını açıklamıştı. Kısa sürede milyonlarca dolarlık ticari hacme ulaşan PayPal’e ise şimdi oldukça dişli bir rakip geldi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından tanıtılan platform, kullanıcıların kripto para ile ödeme yapabilmesini sağlayacak. Kullanıcılar şu an beta sürümünde olan uygulamayı kullanarak arkadaşlarına veya dünya çapında herkese kripto para ile ödeme yapabilecek veya kripto para gönderebilecek. CZ, konuşmasının devamında “ödeme alanının” kripto paraların en temel kullanım unsurlarından birisi olduğunu düşündüğünü vurguladı.

Binance, Kripto Para İle Ödeme Devrini Başlatıyor

Binance’in sistemi kullanıcıların kripto para ile ödeme yapmasını ancak satıcıların itibari para ile de ödemeyi alabilmesini sağlayacak. Uygulama otomatik olarak ödenen kripto paraları istenen itibari paraya çevirecek. Binance Pay’in buna ek olarak Binance Card ile de entegre çalışacağı belirtildi.

Şu an için Binance Pay üzerinde desteklenen kripto paraların Bitcoin, Ethereum, BUSD ve BNB olduğu belirtildi. Buna ek olarak Swipe ile olan ortaklık sayesinde SXP tokenleri de kullanılabilecek. Binance Pay kullanıcıları sadece uygulamadaki QR kodu kullanarak istedikleri gibi ödeme yapabilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu