Bitcoin

Binance CEO’sundan İddialı Kripto Para Açıklaması!

Binance CEO'su Changpeng Zhao, kripto paraların itibari paralardan daha güvenli olduğunu vurguladı.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao, kripto paralar ve itibari paralar kıyaslamasına yönelik önemli bir açıklamada bulundu. CZ’ye ve onun elde ettiği verilere göre kripto para birimleri, itibari para birimlerinden çok daha güvenli.

Kripto Paralar, İtibari Paralardan Daha Güvenli

Önde gelen blockchain araştırma platformu Chainalysis tarafından aktarılan verileri tekrarlayan CZ, bunun sonucundan elde ettiği çıkarımı paylaştı. Chainalysis raporuna göre 201 yılında yasadışı işlem yapan cüzdan adreslerinin oranı, toplam kripto para işlemlerinin sadece %0,15′ine tekabül etmekte.

Buna karşın Birleşmiş Milletler yorumunu paylaşan CZ, küresel olarak bir yılda aklanan kara paranın toplam paraya oranının %2,5 olduğunu vurguladı. Bu da yaklaşık 800 milyar dolar ila 2 trilyon dolar seviyesine tekabül etmekte.

Changpeng Zhao’nun bu iddialı açıklaması, kripto para birimlerinin, itibari para birimlerinden daha güvenli olduğuna işaret ediyor. 2022 yılı verilerini de açıklayan Chainalysis, genel olarak kripto paraların suçlular tarafından daha az kullanıldığına işaret ediyor.

Kripto para sektöründeki regülasyonun hala oldukça düşük seviyelerde olması ise durumun ilerleyen yıllarda çok daha değişebileceğine işaret ediyor.

İlgili Haber
Son Dakika! Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcıları Kara Para Aklama ve Terörün Finansmanı İle İlgili Yönetmelik Kapsamına Alındı!

Kripto para sektöründeki regülasyonun artması ve merkezi kripto para borsalarından yapılan her bir transferin takip edilmesi, bu suç oranını daha da düşürebilir. Merkeziyetsiz sektör ise uzun yıllar kontrol altına alınamayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Szshsbs

Lan bi sekter get emdiniz milletin parasını kim kalcak daha kripto da


Başa dön tuşu