Binance CoinHaberler

Binance Coin (BNB) En Değerli 3. Kripto Para Oldu! Fiyat 200$’a Dayandı

BNB yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

BNB son günlerdeki göz dolduran yükselişiyle yatırımcısını sevindirmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından piyasaya sürülen BNB, 200$ sınırına kadar yükselirken piyasa değeri bakımından (Tether’i saymazsak) 3. sıraya yükseldi.

Mart 2020’de yaşanan büyük düşüş sonrası kripto para piyasalarında başlayan rallide BNB % 2800 oranında yükselmeyi başardı. 13 mart 2020’de 1000 dolarlık BNB alan yatırımcının parası 29000 dolara yükselmiş oldu.

BNB son yükselişiyle birlikte Cardano (ADA) ve Polkadot’u (DOT) geride bırakmayı başardı. BNB’nin yıldızının parlamasıyla önemli bir kırılma yaşandığını aktaran Binance CEO’su Changpeng Zhao döngünün yeni başladığını ifade eden bir twit attı.

BNB Neden Yükseliyor?

Aslında BNB’nin yükselişinin temel nedeni Ethereum’un rolünü çalmasından kaynaklanıyor. Ethereum’daki yüksek transfer ve komisyon ücretleri yatırımcıların daha ucuz olan Binance Smart Chain ağına geçmesine neden oluyor.

İki ağ arasında komisyon ve ağ ücretleri açısından çok büyük bir fark var. Bu nedenle Ethereum’daki ölçeklenme problemi çözülene kadar “Ethererum killer” olarak piyasaya çıkan ağların yükselişini bir süre daha devam ettireceği düşünülüyor.

Ayrıca her 3 ayda bir BNB yakma programı sayesinde arzı azalan coin bu sayede gittikçe değerli hale geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu