Binance CoinHaberler

Binance Coin (BNB) İşte Bu Yüzden Geriledi: CFTC Soruşturma Başlattı

Binance hakkında soruşturma açıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. İşte ayrıntılar...

Dünyanın en büyük borsalarından olan Binance, bilindiği gibi ABD’li yatırımcılar için ulaşılamaz halde. Binance Global’de listelenen yeni kripto paralar ABD’de bazı düzenlemeleri yerine getirmediği için geçtiğimiz senelerde ABD’li yatırımcıların Binance Global’de yatırım yapmalarının önüne geçildi.

Bu sebeple sadece ABD’li yatırımcılar için Binance.US borsasını devreye sokan Binance, ABD’li yatırımcıların fonlarını buraya aktararak burada işlem yapılmasının önünü açtı.

Ancak bugün çıkan bir haberde ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) bu konuda endişeli olduğu ve bir soruşturma başlattığı paylaşıldı. Soruşturma kapsamında Binance Global borsasında hâlâ ABD’li yatırımcılar olduğu ve bunların tamamıyla engellenmediği gündeme getirildi.

Haberin ardından Binance’in kripto parası olan BNB, günlük bazda yüzde 10 oranında gerilerken fiyatı 250 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bu konu hakkında açıklama yapan Binance CEO’su Chanpeng Zhao haberi pek de umursamayarak kendinden emin bir şekilde “bu haberlerin hepsi piyasada FUD (korku, belirsizlik) yaşatmak için yapılıyor” şeklinde açıklamada bulundu.

Her ne kadar Binance CEO’su bu haberi çok fazla önemseme de geçtiğimi günlerde ABD’li Senatör Max Baucus’u bu sebeple ekiplerine kattıkları iddia ediliyor.

İlgili Haber
Binance ABD'li Senatörü Danışman Olarak İşe Aldı! Bitcoin'e (BTC) Yasal Düzenleme Mi Geliyor?

Daha önce aynı soruşturma BitMEX borsası için de açılmış ve borsası sahiplerine suç duyurusunda bulunmuştu. Bu haber piyasada ciddi bir satış baskısı yaşatmıştı. Soruşturmanın ilerleyen günlerde nasıl şekilleneceği piyasa için önemli olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu