AnalizBinance Coin

Binance Coin (BNB) Teknik Analizi: Bu Seviyelerden Yatırım Yapılabilir Mi?

Binance Coin (BNB) dikkat edilmesi gereken seviyeler neler?

Lider kripto para borsası Binance’in göz bebeği olan yerel tokeni Binance Coin (BNB), CZ’nin duyuru yapacağını açıklamasıyla başladığı yükselişine devam ediyor.

İlgili Haber
Herkes Binance CEO'sunun Bu Duyurusuna Kilitlendi: Fiyat Yükselişi Başladı

Kripto piyasasında paranın yavaş yavaş altcoinlere akmasından faydalanan BNB, yatırımcılarını sevindirerek 275 dolarlık önemli seviye üzerine çıkmayı başardı. 4 Saatlik grafikte 28 Şubat günü yapmış olduğu dipten bu yana yükseliş kanalına giren BNB, yayın saati itibariyle 293 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Piyasaya yeni yatırımcıların girmesiyle Binance borsasının kullanıcı sayısının artması, onun hissesi niteliğinde olan Binance Coin (BNB)’inde daha yüksek değerlere ulaşacağını gösteriyor. Analistler, piyasadaki trendin değişmemesi halinde BNB’nin 1000 dolarlara kadar ulaşacağını düşünüyor.

Binance Coin (BNB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafiğe döndüğümüzde fiyat, yükselen kanalın üst bandında ilerlerken giderek 304 dolarlık direnç seviyesine yaklaşıyor. 242 dolardan hızla yükseliş mumları yapan fiyatın burada bir boğa bayrağı açtığı ve 304 dolarlık direnci kıracağı düşünülüyor. Bu direncin kırılmasıyla birlikte 334 – 340 dolar aralığının bir sonraki hedef alanı olacağı belirtiliyor. Yatırımcıların ise şimdilik 275 dolar altında mum kapanışını takip ederek alttaki diğer destek seviyeleri için stop olmaları doğru olabilir.

Alım yapmak isteyen yatırımcıların, yukarı yönlü kırılımda fiyatın yeniden yükseliş kanalının üst kanadını test etmesini bekleyerek veya 304 dolarlık seviyeyi denemesini fırsat bilerek alım yapmaları doğru olabilir. Genel olarak elindeki ürünü bekleten yatırımcılar ise 195 – 209 dolar aralığının altına stop koyabilirler.

Uzun Vade Hedefler

Uzun vade açısından baktığımız günlük grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesi, 300 doların ne kadar psikolojik bir direnç olduğu bilinse de fiyatın 297 dolara takıldığını gösteriyor.

Binance Coin (BNB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Önemli bir direnç alanı olan 256 – 264 dolar aralığının üzerine çıkan BNB’nin piyasa değeri coinmarketcap verilerine göre 45 milyar doları geçti. Fiyatın bu alan üzerinde mum kapanışlarına devam etmesi halde sıradaki hedefinin bir önceki ATH seviyesi olan 348 dolar olduğu görülüyor. Ayrıca bu seviyenin de geçilmesiyle ilk hedefin 405 dolar olduğu belirtiliyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu