AltcoinAnalizBinance Coin

Binance Coin’de (BNB) Boğa Sinyali! – BNB Teknik Analizi

Binance Coin (BNB) fiyat analizinde önemli seviyeler…

En büyük kripto para borsası olan Binance’in yerel kripto parası olan Binance Coin (BNB), 56,1 milyar dolarlık piyasa değeriyle coinmarketcapte 5. sırada 333 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Piyasadaki genel düşüşten etkilenen ve son iki haftada %25’e varan bir değer kaybına uğrayan BNB, SEC’in Binance’e karşı aldığı tavırla birlikte baskılanmaya devam ediyor. BNB’deki düşüşün akıbetinin ne olacağı hakkında meraklanan yatırımcılar için BNB’yi teknik anlamda inceliyoruz.

Güçlü Boğa Sinyali Etkili Olabilecek Mi?

Son dört günde art arda kırmızı mumlar yakan ve beşinci günün mumunda da açılışa yakın seyreden BNB, fiyat tarafında yaptığı alçalan tepelere karşı RSI göstergesinde yükselen dipler yaparak pozitif uyuşmazlık oluşturuyor.

Binance Coin (BNB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte hem yeşil yükselen trend çizgisi hem de fibonacci düzeltmesi açısından önemli bir yer tutan 335 dolar sınırında işlem görüyor. Görülen pozitif uyuşmazlığın gün kapanışının 335 dolar üzerinde olması ve BTC tarafındaki toparlanmayla birlikte etkisini göstererek BNB’de yükselmeye neden olması bekleniyor.

BNB fiyatının bu noktadan beklenen hareketi yapması halinde 335 dolar civarından alım yapan yatırımcıları ilk olarak MA100 (366 Dolar) seviyesi direnç olarak karşılayacaktır. Bu seviyenin aşılması ise fibonacci 0.382’ye denk gelen 403,6 doların gündeme gelmesini sağlayacaktır. Ancak fiyatın yeşil trend altında kapanış yapması bütün bu senaryoyu bozabileceği için trend altında stop olma yoluna gidilebilir.

Düşüş Trendi Etkisindeki BNB!

4 Saatlik grafikte incelenen BNB’nin kırmızı çizgiyle gösterilen net bir düşüş trendi etkisinde olduğu görülüyor. Bu düşüş trendinin yavaş yavaş sınırına dayanan BNB’nin yukarı yönlü bir atak yapması bekleniyor.

Binance Coin (BNB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Şimdilik grafik üzerinde uygulanan fibonacci düzeltmesinin destek seviyesi üzerinde bulunan BNB, giderek düşüş trendinin sonuna yaklaşıyor. Burada ne kadar bir yükseliş beklense de BTC tarafında gelebilecek bir düşüş hareketi BNB’nin de buradaki 333 dolarlık desteği aşağı yönlü kırmasına neden olabilir. Bu noktada yatırımcılar alım noktalarına göre, 319 dolar seviyesini son kale olarak görüp altında stop olma yoluna gidebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu