AnalizBinance Coin

Binance Coin’de (BNB) Kritik Gün Yaklaşıyor! – BNB Fiyatı 315 Dolara Dayandı!

Binance Coin (BNB) yakımı yaklaşırken fiyatta dikkat edilmesi gereken seviyeler neler?

Her geçen gün daha da büyüyen kripto para piyasasında lider borsa konumunda olan Binance’in de giderek değeri artıyor. Nitekim bu değer artışı borsanın hissesi niteliğindeki yerel tokeni Binance Coin’deki (BNB) fiyat artışı ile kendini gösteriyor.

Analistler fiyatın yaşadığı yükselişin bu kadarla kalmayacağını ve nisan ayı içerisinde yapılması beklenen 15. BNB yakım etkinliğinin BNB fiyatını daha yüksek zirvelere taşıyacağını düşünüyor.

Gerçekleştirilmesi planlanan bu yakımla birlikte BNB’deki arzın düşürülmesi, daha önce de olduğu gibi fiyatta yükseliş yaşanmasına sebep olabilir.

Binance Coin (BNB) Yakım Etkinliği – Kaynak: Coinmarketcal

Yeni ATH Hedefi 445 Dolar!

Günlük grafikte 19 Şubat’tan bu yana yaşanan düşüş ve yükselişlerle birlikte net bir şekilde simetrik üçgenin oluştuğu görülüyor. Bu oluşumdan hemen önce görülen yükseliş mumları ise burada boğa filaması olarak nitelendirilen pozitif bir formasyonun oluştuğunu gösteriyor.

30 Mart günü gelen alış hareketleriyle hızlı bir şekilde bu formasyonu yukarı yönlü kıran BNB, ilk etapta önemli bir direnç seviyesi olarak görülen 315 dolardan geri döndü. Ancak dünkü gerilemeden sonra yeniden güç bulan BNB, bugün aynı direnç noktasını bir daha deniyor.

Binance Coin (BNB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatın bu seviye üzerinde mum kapanışı yapması halinde bir önceki ATH seviyesi olan 348 dolara doğru hareketleneceği düşünülüyor. BNB’nin önceki ATH’yi geçmesi halinde ise grafikte görülen formasyon hedefi olan 445 – 450 dolar aralığına doğru ilerleyeceği belirtiliyor.

Yatırımcılara her zaman söylenen “yükselmiş ürünlere girmeyin” telkininin yanında direncini desteğe çevirmiş bir coin olan BNB’nin olası bir 300 – 305 dolara geri çekilmesinde alınabileceği düşünülüyor. Bu durumda ise grafikte görülen kırmızı alan (289 – 295 dolar) altındaki mum kapanışları stop seviyesi olarak belirlenebilir.

Son olarak BNB’nin Nisan 2020’den bu yana %2600’ün üzerinde değer kazandığını ve en iyi  üçüncü kripto para olarak yerini aldığını belirterek gelecek vaat eden bir coin olduğunu söyleyebiliriz.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu