Kripto HaberleriDogecoinBinance, Dogecoin (DOGE) Hakkında Açıklama Yaptı: Karmaşaya Son Verdi!

Binance, Dogecoin (DOGE) Hakkında Açıklama Yaptı: Karmaşaya Son Verdi!

Takip et

Binance, Proof-of-Work (PoW) mekanizmasıyla çalışan Dogecoin (DOGE) ve Litecoin (LTC) için yakın zamanda başlattığı stake programına yatırılan coinlerin borsada kalacağını ve ek getiri elde etmek için başkasına ödünç verilmeyeceğini açıkladı.

“Dogecoin Gelirleri Direkt Olarak Bizden Geliyor, Stake Etmiyor ve Ödünç Vermiyoruz”

Yalnızca Proof of Stake mekanizmasını kullanan kripto paralar stake sistemiyle ek gelir elde edebiliyor. Şirket sözcüsü, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili şunları söyledi:

“LTC ve DOGE’nin ağ doğrulaması için zincir üzerinde stake edilmesi söz konusu değildir, zira bunlar proof-of-stake olmayan tokenlardır. Kullanıcı fonları Binance’te kalıyor ve bunların güvenliğini sağlamak için çok sıkı risk yönetimi kontrollerimiz var.”

Açıklama, Salı günü hayata geçmesinin ardından birçok önde gelen sosyal medya fenomeni ve yatırımcının, ana Blockchain’leri proof-of-work (PoW) konsensüs mekanizması kullandığı için DOGE ve LTC gibi coinleri stake etmenin nasıl mümkün olduğunu sorgulayarak programı reddetmelerinin ardından geldi.

Dogecoin, Litecoin ve Bitcoin (BTC) Blockchain’leri, piyasa katılımcılarının ya da doğrulayıcıların ödül karşılığında işlemleri doğrulamak için belirli bir sayıda coin yatırmasını ya da tutmasını gerektiren proof-of-stake’in aksine, madencilerin işlemleri doğrulamak için bir bilgisayar problemini çözdüğü, yoğun enerji gerektiren proof-of-work (PoW) mekanizmasını kullanmaktadır.

Bu nedenle, DOGE, LTC ve BTC sahiplerinin ödüller karşılığında coinlerini bir ağ üzerinde bireysel olarak ya da bir borsa aracılığıyla stake etme seçeneği bulunmuyor. Yalnızca Polkadot, Cardano ve Avalanche gibi PoS blok zincirlerinin yerel tokenları, pasif bir geliri temsil eden ödüller kazanmak için stake edilebilir.

Bu endişelere yanıt olarak Binance sözcüsü, “Kullanıcıların LTC ve DOGE’lerini stake etmiyoruz ya da ödünç vermiyoruz ve bu kampanya için APR ödülleri doğrudan bizden geliyor” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları