blank
Borsa

Binance Durdurulamıyor: Apple, Microsoft ve MicroStrategy de Listelendi

Binance, üç büyük şirketin hisselerini de listeledi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bu bağlamda büyümeye devam etmek için çalışmalara devam ediyor.

Binance kısa süre önce Tesla’nın hisselerini tokena dönüştürüp bunarı borsadaki kullanıcıların alım satımına açtı. TSLA hisselerinin tokena dönüştürülmesi ve alım satıma açılması sonrasında ciddi bir ilgi oluştuğu görüldü ve Binance bunu devam ettirmekte kararlı.

Binance, Apple, Microsoft ve MicroStrategy Hisselerini Listeledi

Binance tarafından yayınlanan basın açıklamasında, üç yeni şirketin hisselerinin listelendiği belirtildi ve bunlar şu şekilde duyuruldu:

  • Microstrategy (MSTR/BUSD) – 26 Nisan 2021 – TSİ 16.30
  • Apple (AAPL/BUSD) – 28 Nisan 2021 – TSİ 16.30
  • Microsoft (MSFT/BUSD) – 30 Nisan 2021 – – TSİ 16.30

Binance tarafından yapılan duyuruda Tesla’da olduğu gibi bunda da Türkiye’deki yatırımcıların ilgili tokenleri alıp satamayacağı vurgulandı.

Binance, listelediği her bir hisse senedi için aynı miktarda alım yapmakta ve kullanıcılara sunan tokenlerin her birini bu şekilde gerçek varlık ile desteklemekte.

Bu hisseler yalnızca listelendikleri menkul kıymet borsalarının işlem saatlerinde alınıp satılabilecek ve Binance’in bu yönüyle FTX kripto para borsasından da ayrıldığı görülmekte.

Binance buna ek olarak ilgili hisseleri satın alanların temettü gibi ayrıcalıklardan da faydalanabilmesini böylece garanti altına almış oluyor.

Apple ve Microsoft gibi devlerin yanı sıra Bitcoin alımları ile dikkat çeken MicroStrategy’nin de listelenmesi önemli bir hamle olarak görülmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu