BitcoinHaberler

Binance, Düşüş Sırasında Bitcoin (BTC) Çekimlerini Durduran Olayın Nedenini Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, fiyat düşüşü sırasında Bitcoin çekimlerini durduran olayı detaylandırdı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, gün içerisinde yaşanan ve borsanın Bitcoin çekimlerini geçici olarak askıya almasına yol açan olay hakkında konuştu.

Şirket, sorunun küçük donanım arızalarını gidermek için yaptığı onarımlardan kaynaklandığını söyledi. Bununla birlikte yalnızca Bitcoin ağındaki BTC çekimleri durdurulmuştu. BEP-20 gibi ağlardaki BTC çekimleri ise herhangi bir şekilde etkilenmemişti.

Binance, Bitcoin Çekimlerinin Durdurulmasına Neden Olan Hatayı Açıkladı

Binance, sorunun kaynağı için yaptığı açıklamasında, “bugün erken saatlerde cüzdan konsolidasyon node’larındaki birkaç küçük donanım arızasının onarıldığını, bunun da node’lar onarıldıktan sonra bekleyen önceki işlemlerin ağa iletilmesine neden olduğunu” yazdı.

Şirket, bu bekleyen konsolidasyon işlemlerinin düşük birer işlem ücretine sahip olduğunu ve bu yüzden daha sonraki çekim işlemlerinin ‘sıkışmasına’ ve başarılı bir şekilde gerçekleşmemesine neden olduğunu söyledi.

İlgili Haber
Binance Bitcoin Çekim İşlemlerini Askıya Aldı! Fonlar Güvende Mi?

Dünyanın en büyük kripto para borsası, bu sorunları çözmek için “sistem mantığını konsolidasyon işlemlerinden ya da başarılı çekim işlemleri arasından yalnızca başarılı UTXO işlemlerini alacak şekilde değiştirdiğini” söyledi.

Şirketin bu açıklaması, Celsius platformunun kısa bir süre önce “aşırı piyasa koşulları” nedeniyle çekim, swap ve transfer işlemlerini askıya almasının ardından ortaya çıkan endişeleri yatıştırdı.

Bununla birlikte piyasadaki son düşüş kripto para şirketlerini derinden etkilemişe benziyor. Elinde yüklü miktarda Bitcoin bulunduran MicroStrategy şirketinin zararlarının 1 milyar doları aştığı haberi gündeme gelmişti. Şirketin BTC fiyatı 3.600 dolara kadar inmesi durumunda marjin çağrısı alacağı konuşuluyor.

An itibarı ile 22.000 dolara kadar gerileyen BTC fiyatı için en önemli seviye ise 20.000 dolar desteği.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Hahooooo


Başa dön tuşu