Borsa

Binance Genişlemeye Devam Ediyor: Microsoft Üst Düzey Yöneticisini Bünyesine Kattı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Microsoft üst düzey yöneticisi Rohit Wad'ı bünyesine kattığını açıkladı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Microsoft eski kurumsal başkan yardımcısı Rohit Wad’ın şirketin baş teknoloji yöneticisi (CTO) pozisyonuna getirildiğini duyurdu.

Binance tarafından paylaşılan blog yazısında Wad’ın şirketin CTO’su olarak 1 aydır görev aldığı ve mühendislik olarak ölçeklenebilir, uyumlu ve hızlı Web3 hizmetleri ve çözümleri ile görevlendirileceğini açıkladı.

Buna ek olarak şirket Wad’a güvenlik, stabilite ve borsanın likiditesi gibi konuları izlemek görevlerini verdi. Eski Microsoft yöneticisi yeni pozisyonunda Binance’in kripto para dünyasındaki denetimsel gereksinimlere uyum sağlamasına yardımcı olacak.

Binance, Wad’ın görevindeki ilk günlerinde CTO olarak arkaplanda çalıştığı ve gözlem yapmakla yetindiğini belirtti.

“Web3 Teknolojisinin Potansiyeli Nedeniyle Binance’e Geçtim”

Linkedin üzeriden paylaştığı gönderide ise Wad, yaptığı açıklamasında Web3 teknolojisinin sahip olduğu potansiyelin çok fazla olduğunu ve bunun Binance’e katılma kararını etkilediğini belirtti:

“Web3 teknolojisinin halen erken bir dönemde olduğunu biliyoruz ancak bu teknoloji, Web2’nin sahip olduğu verimsizlikleri önemli ölçüde basitleştirebilir. Web3 heyecanlı görünüyor ve ben de küresel bir teknoloji ekibine liderlik etmek üzere Binance’e katıldığım için heyecan duyuyorum. Küresel çapta açık yüzlerce mühendislik ve ürün pozisyonumuz bulunuyor.”

Wad daha önce Facebook ve Google’da Mühendislik Direktörü olarak görev yaptı. Microsoft’tayken, Microsoft Teams ve Skype’ın kurulmasında ve geliştirilmesinde etkili oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu