BorsaHaberler

Binance, Güney Kore’ye Açılıyor!

Binance'in Güney Kore'de "Binance KR" ismiyle açacağı borsadaki işlemler, 2 Nisan'dan itibaren aktif hale gelecek.

Binance’ten yapılan son açıklamaya göre Binance Cloud üzerinden Güney Kore’de yeni bir borsa açılacak. Bu girişimle Güney Kore piyasasına da aktif şeklide girecek olan Binance’in söz konusu borsayı “Binance KR” ismiyle açacağı duyuruldu:

Bu yatırımla Güney Kore’ye ciddi şekilde girmeyi planlayan şirket, hatırlanacak olursa bir süre önce
“BKRW” isimli stablecoinini platforma eklediğini açıklamıştı. “BKRW” isimli stablecoinin Güney Kore wonuna sabitlendi. Bu şekilde Koreli yatırımcıların işlemlerini daha kolay şekilde gerçekleştirmeleri amaçlanıyor. Söz konusu stablecoinin Güney Kore’de açılacak olan yeni borsanın standart para birimi olacağı da yine açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

Binance’in Güney Kore pazarına geçen ayki Binance Cloud çözümünün ilk global kullanım örneği olan Binance KR’nin piyasaya sürülmesiyle başladığını duyuran Binance CEO’su Changpeng Zhao konuya ilgili bir tweet paylaştı:

Binance’in resmi blogundan dün bildirilen haberlere göre Binance KR‘da gerçekleşecek para çekme ve yatırma işlemleri 2 Nisan’dan itibaren aktif hale gelecek. İlk etapta Bitcoin, Binance Coin, Ether ve BKRW kripto para birimleriyle işlem yapılabilecekken ilerleyen süreçte USDT ve BUSD gibi değerlerin de platforma dahil edileceği bildirildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu