BorsaHaberlerKripto Para

Binance Komisyon Oranlarında Değişikliğe Gitti

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, geçtiğimiz günlerde birinci yılını geride bıraktı. Düşük komisyon oranları ile birçok kullanıcının tercihi olan borsa, ilk yılın ardından komisyon oranlarında değişiklik yapılacağını haberini yatırımcılarına duyurdu.

Binance, cüzdanında BNB bulunan kullanıcıların işlem ücretlerinde yüzde 50 indirim uyguluyordu. Yeni yapılan açıklamaya göre BNB’ye özel olan bu indirimler dört yıl boyunca uygulanmaya devam edecek fakat her yıl yarıya indirilecek. Bu oranlar 20 Temmuz’dan (Bugün) itibaren uygulanmaya başlanacak.

blank

Komisyon Oranları Da Değişiyor

BNB indirimdeki değişikliğin yanı sıra, 21 Temmuzdan itibaren işlem ücretlerinden alınan komisyon oranları hacme göre şekillenecek. Yayınlanan tabloya göre yüksek işlem hacmine sahip kullanıcılar, piyasa alıcı emri için yüzde 0,04 piyasa yapıcı emri için ise 0,02 oranında komisyon ödeyecek.

İşlem hacmi en düşük kullanıcılar için ise (ayda 100 BTC’den az) bu oran yüzde 0,10 olarak karşımıza çıkıyor.

Örnek vermek gerekirse: 1000 $ değerinde bir alış veya satış işlemi yapıldığında her işlem için 1 $ komisyon ödenecek. Ancak komisyonu hesabınızdaki BNB’ler ile ödemek isterseniz bu oran 0.75 $ olacak.

Güncel Binance komisyonlarına bu adresten ulaşabilirsiniz: https://www.binance.com/tr/fee/schedule

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı