Kripto HaberleriBorsaBinance Kripto Para Borsasının Yeni Anlaşması, İngiltere'yi Endişelendirdi!

Binance Kripto Para Borsasının Yeni Anlaşması, İngiltere’yi Endişelendirdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Binance, ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda. Önde gelen kripto para borsası hala bu konumunu koruyabiliyor olsa da özellikle 2021 yılında borsaya karşı çok fazla saldırı oldu.

Regülatörlerin önderlik ettiği bu saldırılar sonucunda Binance, Avrupa’da ödeme altyapısının büyük kısmını kaybetti. Şimdi ise geri dönüş başladı.

İlgili Haber
Binance'e FCA Temizliği!

Binance’ten Yeni Ortaklık

İngiltere’nin FPS yani Faster Payment Services ağından bir süredir mahrum kalan Binance, yeni bir ortaklık yaptı.

Binance’in bu hızlı ödeme ağına girmesi için bu lisansa sahip bir şirket ile ortaklık yapması gerekiyordu ve imdada Paysafe koştu.

Binance ve Paysafe, 16 Şubat tarihinde ortaklık açıkladı. İngiltere’nin finansal regülatörü FCA ise bu durumdan hiç memnun değil.

binance

Financial Times tarafından aktarılan bilgilere göre, Changpeng Zhao’nun borsası Binance, önde gelen ödeme portalı Paysafe ile anlaştı.

Ortaklık sayesinde kullanıcılar direkt olarak borsaya Sterlin yatırabilecek ve bunu banka hesaplarından yapacak.

Anlaşma aynı zamanda Binance kullanıcılarının FPS kullanmasını da sağlayacak. CZ, bu sayede aslında İngiltere’nin finansal piyasasına da geri dönmüş oldu.

FCA daha önce yaptığı bir açıklamada ülkedeki vatandaşlara Binance hizmetlerini kullanmamalarını öğütlemişti. FCA şimdi ise Paysafe yetkililerine regülasyonlara uymaları gerektiğini hatırlattı.

Regülatör buna ek olarak uyum konusunda Paysafe‘i yakından izleyeceklerini vurguladı. Yasal olarak ortaklığa karışma yetkisi bulunmasa da FCA’nın Binance’e kafayı taktığı görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları