fbpx
Binance CoinBorsaHaberler

Binance Küsürat Problemi Ortadan Kalktı

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, hemen hemen çoğu yatırımcı tarafından tercih ediliyor. Bu borsada yatırım yapanlar alıp sattığı coinlerde küsüratlar kaldığını farketmiştir. Binance CEO’su Changpeng Zhao resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ile artık bu sorunun ortadan kalktığını açıkladı.

Binance Küsürat Problemi Nedir?

Binance‘de bir coin üzerinde al-sat işlemi yapıldığı zaman komisyon, almak istediğiniz kripto para üzerinden yapılıyor ve küsürat şeklinde kalan kısım hiç bir işlemde kullanılamıyordu. Örneğin 50 adet IOTA aldığınız zaman komisyon IOTA’dan kesiliyor ve elinize 99 küsür IOTA geçiyor. Daha sonra IOTA alım satımı yaparken 99 üzerinden işlem yapabiliysunuz. Sonuç olarak elinizde örnek verecek olursak 0.20 IOTA kalıyor ve kullanılamıyor.

Bu durumdan kurtulmak için yatırımcılara bir seçenek sunulmuştu. Bu seçenek ise şu şekilde: Eğer hesabınızda Binance Coin varsa yani belli bir miktar BNB aldıysanız ve gerekli ayarlamayı yaptıysanız, komisyonlar BNB üzerinden kesiliyor ve alım satım yaptığınız diğer coinlerde küsürat kalmıyordu. Fakat geçmişe dönüş kalan küsüratlar kullanılamıyordu.

Problem Tamamen Çözüldü

Artık problem tamamen çözülmüş oldu. Hesabınızda önceki işlemlerinizden kalma ve 0.001 BTC değerinden düşük küsüratlarınız varsa bunları Binance Coin (BNB)’e çevirebileceksiniz. Bu işlemi yapmak için Binance sitesine girdikten sonra Fonlar menüsü altındaki “Bakiyeler” menüsünü açın. Ardından “Convert to BNB“‘ye tıklayarak hesabınızda kalan küsüratları BNB‘ye çevirebilirsiniz.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı