Kripto HaberleriBinance CoinBinance Küsürat Problemi Ortadan Kalktı

Binance Küsürat Problemi Ortadan Kalktı

Takip et

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, hemen hemen çoğu yatırımcı tarafından tercih ediliyor. Bu borsada yatırım yapanlar alıp sattığı coinlerde küsüratlar kaldığını farketmiştir. Binance CEO’su Changpeng Zhao resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ile artık bu sorunun ortadan kalktığını açıkladı.

Binance Küsürat Problemi Nedir?

Binance‘de bir coin üzerinde al-sat işlemi yapıldığı zaman komisyon, almak istediğiniz kripto para üzerinden yapılıyor ve küsürat şeklinde kalan kısım hiç bir işlemde kullanılamıyordu. Örneğin 50 adet IOTA aldığınız zaman komisyon IOTA’dan kesiliyor ve elinize 99 küsür IOTA geçiyor. Daha sonra IOTA alım satımı yaparken 99 üzerinden işlem yapabiliysunuz. Sonuç olarak elinizde örnek verecek olursak 0.20 IOTA kalıyor ve kullanılamıyor.

Bu durumdan kurtulmak için yatırımcılara bir seçenek sunulmuştu. Bu seçenek ise şu şekilde: Eğer hesabınızda Binance Coin varsa yani belli bir miktar BNB aldıysanız ve gerekli ayarlamayı yaptıysanız, komisyonlar BNB üzerinden kesiliyor ve alım satım yaptığınız diğer coinlerde küsürat kalmıyordu. Fakat geçmişe dönüş kalan küsüratlar kullanılamıyordu.

Problem Tamamen Çözüldü

Artık problem tamamen çözülmüş oldu. Hesabınızda önceki işlemlerinizden kalma ve 0.001 BTC değerinden düşük küsüratlarınız varsa bunları Binance Coin (BNB)’e çevirebileceksiniz. Bu işlemi yapmak için Binance sitesine girdikten sonra Fonlar menüsü altındaki “Bakiyeler” menüsünü açın. Ardından “Convert to BNB“‘ye tıklayarak hesabınızda kalan küsüratları BNB‘ye çevirebilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları