blank
BorsaKripto Para

Binance LCX İle İtibari Para İle Kripto Para Alınabilecek

Binance ve Lihtenştayn kripto para borsası (LCX) bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre dünyanın en küçük ülkelerinden birisi olan Lihtenştayn’da itibari para birimi ile kripto para alım satım yapılmasına imkan veren bir platform kuruldu. Kurulan bu pratformun adı Binance LCX.

Yapılan açıklamaya göre ilk etapta Euro ve İsviçre Frankı ile kripto para alım satım yapılmasına imkan verilecek. İlerleyen günlerde daha fazla itibari para biriminin sisteme dahil edileceği açıklanan konular arasında.

Binance şirketi, platformu destekleyecek ve müşteri desteği sunacak. Lihtenştayn Başbakanı konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Lihtenştayn’da mevcut yasaların pratikliği dolayısı ile Binance LCX ve diğer Blockchain girişimleri sağlam temeller üzerine basit ve hızlı bir şekilde kuruluyor.”

Ülkede geçtiğimiz günlerde kripto para ve blockchain girişimleri ile ilgili bir yasa oluşturuldu. Ayrıca Lihtenştayn kredi kurumu olan Bank Frick, başlıca kripto paralara yatırımcıların doğrudan yatırım yapabilmesi için soğuk depolama hizmeti sunmaya başladı. Hizmet sayesinde özellikle ülkede yaşayan kurumsal yatırımcılar kolay bir şekilde kripto para alım satımı yapabiliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu