BorsaHaberler

Binance Malta’ya Taşınmak İçin Kolları Sıvadı

Günlük hacme ve kullanıcı sayısına bakıldığında dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Japonya’daki düzenlemelerden sonra yeni arayışlar içersine girdi.

Geçtiğimiz yıl Binance CEO’su Zhao bir röportajında Malta’ya ofis açmayı planladıklarını dile getirmişti. Japonya’da yaşanan son gelişmeler doğrultusunda Binance, Malta’ya taşınma kararı aldı. Zhao bankalar ve finans kuruluşları ile anlaşmaya varmak üzere olduklarını belirtti.

Çin ve Amerika’da yapılan kripto paralara yönelik düzenlemeler yıl başından beri kripto para borsalarını ve yatırımcılarını olumsuz yönde etkiledi. Bu durum neticesinde Binance gibi büyük borsalar uzun süreli faaliyetlerini yürütebilecek yeni ülke arayışı içerisine girdiler. Binance’nin bilindiği gibi şu anda Japonya’da bir ofisi var fakat son yaşanan “lisans alma” sıkıntıları ile işler planlandığı gibi gitmedi. Ayrıca bu durumlar ışığında Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, Binance’nin kripto para ticaretinin yapılmaması gereken yedi şirketten biri olduğunu açıkladı.

Malta Hükümeti’nden Davet

Tüm bunlar ışığında operasyonlarını taşıma isteğinde olan Binance Borsası’na Malta Hükümetinden davet geldiği söylendi. Bunun üzerine Malta’nın, Binance Şirketi’nin gelişmesi için gerekli teknolojik ve düzenleyici ortama sahip olduğunu açıklayan Zhao, bu davet için Malta Hükümetine teşekkürlerini sundu.

Ayrıca Malta’ya taşınmasıyla beraber yürürlükte olan “merkezsiz kripto para borsası” projesini de hayata geçirmek isteyen Binance, bu projeyi 10 tane farklı şirketin yürüttüğünü fakat kimsenin kendileri kadar ileride olamadığını açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu