Binance Coin

Binance Smart Chain, DeFi Sektörüne Yeni Bir Rekor Getirdi

DeFi sektöründeki kilitli tokenlerin toplam değeri rekor kırdı.

DeFi Llama tarafından aktarılan bilgilere göre şu an için merkezsiz finans protokollerinde kilitli olan tokenlerin toplam değeri 79 milyar doların üzerine çıktı. DeFi sektörünün TVL değeri de böylelikle toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Binance Coin‘in neredeyse iki katı yüksek bir değere ulaştı.

DeFi TVL’i 79 Milyar Doları Gördü

DeFi sektörü 2020 yılının başlarında 1 milyar dolarlık toplam piyasa değerinin bile altındayken şu an Ethereum’un toplam piyasa değerinin neredeyse üçte birine ulaştı ve büyümeye devam ediyor. DeFi sektöründeki bu büyüme Ethereum ile başlasa da şu an için kesinlikle Polkadot ve Binance Coin ile devam ediyor.

Binance Smart Chain üzerindeki merkezsiz uygulamalar sektörün büyümesine liderlik etmeye devam ediyor. PancakeSwap borsasının sadece geçtiğimiz hafta toplam değerine 1,3 milyar dolarlık kilitli token eklediği görülmekte. Buna ek olarak kısa süre önce piyasaya sürülen stablecoin borsası Ellipsis Finance de 1,9 milyar dolarlık sermaye toplamayı başardı ve büyümeye devam ediyor.

Son dönemde Binance Smart Chain ekosistemi dışında dikkat çeken TVL’e katkı sağlayan bir diğer proje ise Yearn Finance oldu. Yearn Finance TVL’ini neredeyse 1 haftada ikiye katladı ve 1,05 milyar dolarlık sermaye elde etti. DeFi sektörünün büyümesi Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin artmasına neden olurken Binance Smart Chain için şu an böyle bir durum söz konusu değil ve büyüme, ağı olumlu etkilemekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu