Haberler

Binance, STEEM Savaşında Saf Mı Değiştirdi?

İlk baştaki güncelleme karşıtı tutumundan vazgeçen Binance, yükseltmeyi desteklemek zorunda kaldıklarını açıkladı.

TRON CEO’su Justin Sun’ın Steemit platformunu satın almasıyla başlayan “merkeziyetsizlik savaşı” hala sürüyor. Bilindiği gibi Sun’ın platformu satın almasına STEEM camiasından bir grup kullanıcı tepki göstermiş ve topluluk üyeleri hard fork yapmıştı. Hard fork sonrası ortaya çıkan Hive isimli yeni kripto para birimi piyasa sürülmüş, bu yeni kripto değerin başta Binance gibi önemli kripto para borsalarında listelenmesi ise Sun ve Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu karşı karşıya getirmişti. Zhao’nun olayın en başında Sun’dan yana bir tavır çizerken sonrasında geri adım atması ikili arasındaki gerilimi artırmış ve Zhao konuyla ilgili bir dizi açıklamada bulunmuştu.

Bununla birlikte sadece Binance borsası değil, Hive’ı listeleyen diğer kripto borsaları ile Sun yandaşı olanların da olaya tepki göstermesi kripto camiasını adeta ikiye böldü.

STEEM ağında gerçekleşen çatal sebebiyle 23.6 milyon token sahibi 65 kullanıcının varlığına da el konmuş oldu. Bu durum işlerin iyice kızışmasına yol açtı. Binance cephesi başta bu duruma karşı olduğunu dile getirse de Zhao’nun konuyla ilgili attığı son tweet Binance’in yeniden taraf değiştirdiğini gösteriyor. Varlıklarına el konulan birçok kullanıcı bu durumun hırsızlık olduğunu belirten mesajlar yayınladı. Binance ise baştaki güncelleme karşıtı oyunu şimdilik geri çekmişe benziyor. Gerekçe olaraksa STEEM fonlarına sahip masum kullanıcıların mağdur edilmemesi için yükseltmeyi desteklemek zorunda kaldıklarını öne sürüyor..

STEEM tokenlerini platformundan kaldırmak için kolları sıvayan Binance bir bakıma ağın kaderini belirleyecek. Öte yandan hard fork grubu merkeziyetsiz olma hedeflerinden hiçbir zaman vazgeçmediklerini, bu sebeple de Hive’a ihtiyaç duyulduğunu dile getiriyor. Bakalım söz konusu savaşı kim kazanacak?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu